2. El Taşıt (Araç) Kredisi Veren Bankalar

Sıfır model araçların ücretlerinin yüksek olması araç satın almak isteyen kişileri ikinci el araç satın almaya iter. Ancak bazı durumlarda ikinci el araç satın almak isteyen kişilerde ücret konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bu sebeple bankalar kişilerin 2.el taşıt satın alabilmesi için kredi sağlarlar. 2. el taşıt (araç) kredisi veren bankalar ve kredi verme şartları şunlardır.

İkinci El Taşıt Alımı İçin Kredi Veren Bankaların İsimleri

Bankaların ikinci el araç satın almak isteyenler için sağladığı kredilerdeki faiz oranları ve diğer şartları sıfır araç kredilerine göre daha avantajlı olabilmektedir. Araç almayı düşünenlerin şartlardan haberdar olabilmeleri için öncelikle ikinci el taşıt alımı için kredi veren bankaların isimlerini öğrenmeleri gerekir.

Reklam

Bu bankalar şunlardır;

  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Garanti BBVA
  • Yapı Kredi
  • Türkiye Finans
  • Fibabanka
  • Alternatif Bank
  • İng Bankası
  • Ziraat Bankası

Bu bankaların ikinci el taşıtlar için uyguladıkları faiz oranları ve aradıkları şartlar değişebilmektedir.

Ziraat Bankası İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el araçların satın alınabilmesi için kredi veren bankalar arasında kamu bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası’da vardır. Ziraat Bankası’nın bu kredi için uyguladığı güncel faiz %0.89’dur. Banka bu krediyi 5 yaşına kadar olan ikinci el araçlar için verir. Bankanın verdiği krediden yararlanmak isteyenler 60 aya kadar vadeli olarak kredi alabilirler. Ziraat Bankası’ndan ikinci el taşıt kredisi alınırken bankanın talep ettiği kimlik fotokopisi, gelir belgesi, sürücü belgesi ve başvuru formu bankaya teslim edilir. Ayrıca banka kredi için aracın rehin alınması işlemi uygular. Bunun dışında kredi çeken kişiye ve aracı çeşitli sigortalar yapar.

Garanti BBVA İkinci El Taşıt Kredisi

İkinci el araçların satın alınabilmesi için kredi veren bankalardan birisi de Garanti BBVA isimli bankadır. Bu bankanın kredi için uyguladığı faiz ise %1.05 oranındadır. Garanti BBVA tarafından verilen vade süresi de 60 aya kadardır. Ancak bankanın kredi oranı ve vade süresi satın alınacak aracın fatura değerine bağlı olarak belirlenir. Araçların faturasının 120 bin altında olması durumunda banka 60 ay vade verirken 120 binden daha düşük olması durumunda ise 48 ay vade verir. Bankanın belirlediği faiz oranıyla taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler aracı teminat olarak rehin verirler. Ayrıca kredi için belirlenen 260 civarındaki tahsis ücretini öderler.

Türkiye İş Bankası İkinci El Taşıtlara Kredi

Satın almak istedikleri ikinci el araçların ücretini ödemek için kredi çekmek isteyen kişilere kredi veren bankalar arasında Türkiye İş Bankası’da bulunur. Bu bankanın kredi için verdiği vade süresi de 60 aya kadardır. Üstelik Türkiye İş Bankası aracın teminat gösterilmesini istemeden kredi sağlar. Kredi için bankanın uyguladığı güncel olan faiz oranı ise %0.87’dir. Satın alınmak istenilen aracın ise %70’i kadar kredi sağlar. Kredi başvurusu için bankanın talep ettiği belgeler ise gelir belgesi, kredi başvuru formu ve kimlik fotokopisidir.

Akbank İkinci El Araç Kredisi

İkinci el araç kredisini veren bankalar arasında Akbank’ta bulunur. Bu banka araçların alımı için %50 ila %70 oranında kredilendirme yapar. %70 kredi sağlaması için 120 bin ve altında araç alınması gerekir. Bankanın %50 oranında kredi sağlaması içinde 120 binden daha fazla ücrete sahip olması gerekir. Akbank’ta kredi için kişilerin alacakları aracın rehin alınmasını sağlar. Böylelikle kişiler kredileri ödeyemediklerinde verdikleri teminat banka tarafından kullanılabilir. Akbank ikinci el taşıt kredisi faiz oranı ise %0.91’dir. Ayrıca banka kredi için kişilerden bir kefil istemektedir.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu