Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ekonomik olarak zor anlar yaşandığı veya yatırım yapılacağı zaman yeterli sermaye yok ise akla gelen ilk çözüm ihtiyaç kredisi çekmektir. İhtiyaç kredileri her banka için farklı faiz oranları ve farklı yöntemler ile başvuru sahiplerine verilir. Bazı bankalar belgeler isterken bazıları ise belgesiz kredi kullanımına izin verir. Her banka kendi müşterisine özel ihtiyaç kredisi kampanyaları yapar. Bu yazımızda müşterisi olsanız da olmasanız Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılacağı konusunda bilgi vereceğim.

Kredi Başvurusu Basamakları                                                                 

Kredi başvurusunu yaparken izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları uygulamadan başvuru yapma şansınız yoktur.

Reklam

Akbank için izlenmesi gereken adımlar;

  • Akbank resmi internet sitesi açılır
  • İnternet ile başvuru
  • Mobil uygulama ile başvuru

Bu basamakları takip ederek kredi başvurunuzu yapıp sonucu öğrenilebilir.

Siteye Giriş

Bankanın resmi internet sitesine girdikten sonra kredi başvurusu yapılacak sekme seçilmelidir. Site içerisinde krediye ihtiyacım var sekmesini tıklanınca karşımıza internet ile başvuru ve banka müşterileri için başvuru yapılabilecek ekran açılır. Bu ekranda ek olarak kredi hesapla bölümü de vardır. Bu bölümde ihtiyaç duyulan kredi miktarı girilerek yaklaşık aylık ödeme hesaplanır. Ayrıca aylık ödeyeceğiniz taksit miktarını girerek ne kadar çekebileceğinizi hesaplamak da mümkün. Bu bölümde vade süresini değiştirerek ödenecek taksit miktarları da görülebilir.

İnternet İle Başvuru

İnternet ile başvuru yapmak için, krediye ihtiyacım var sekmesi tıklandığında açılan sayfada internet ile başvur kısmında istenen bilgilerin girilmesi gerekir. Bu bölümde banka sizden TC kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve güvenlik kodu bilgilerini talep eder. TC kimlik numaranızı istenen alana eksik veya yanlış olmayacak şekilde girmelisiniz. Bir sonraki aşama olan cep telefonu bölümüne geçilir.

Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Bunlardan birincisi girdiğiniz cep telefonu numarası aktif olmalıdır. İkinci nokta ise telefon numarası, başa sıfır gelmeyecek şekilde yazılmalıdır. Bu iki işlemi yaptıktan sonra bankanın verdiği güvenlik kodu ilgili alana yazılır. Bir alt kısımda bulunan kişisel verilerin korunması hakkındaki bilgilendirme formunu okuduğunuzu kabul ettiğinizi gösteren kutucuğa tik atılır.

Bütün bunları eksiksiz yaptıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılır. Açılan bu sayfa da kredi tutarı ve vade bilgisi istenir. Bu bölümde kullanmak istediğiniz kredi miktarını girmeniz istenir. Girdiğiniz krediyi kaç ay vade ile ödemek istiyorsanız vade seçeneği bölümüne bu girilir. Bu işlemlerden sonra başvuru tamamlanır.

Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa krediyi alacağınız iki yol karşınıza çıkar. Bunlardan birincisi banka müşterilerine sunulan kolaylıktır. Banka müşterisi iseniz olum yanıttan hemen sonra kredi otomatik olarak hesabınıza geçer. Banka müşterisi değilseniz gelen olumlu cevap sizi en yakın şubeye yönlendirir. En yakın şubeye gidip TC kimlik numaranızı vermeniz işlemlerin hızlı bir şekilde yapılarak kredinizin açılmış olan yeni hesabınıza yatması ile sonuçlanır.

Mobil Uygulama İle Başvuru

Bankanın kendi müşterileri için sunduğu kredi başvurusu yöntemidir. Akbank mobil uygulama işletim sistemine göre telefona indirilir. Bankanın müşterilerinden istediği bilgiler ile sisteme giriş yapılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra uygulama içindeki kredi başvurusu bölümü açılır. Bu bölümde istenen kredi miktarı girilerek başvuru yapılır. Normal başvurulara göre en büyük fark kredinin alınma şeklidir. İnternet ile başvuruda banka müşteri değilseniz olumlu cevap gelince en yakın şubeye gitmeniz istenir. Bankanın müşterisi iseniz ister mobil üzerinden ister sms ile olsun talep ettiğiniz kredi onaylanınca anında hesabınıza geçer. Bunun için şubeye gitme ve evrak imzalama gibi ekstra bir iş ile uğraşma işlemi olmaz.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu