Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yıllara uzanan köklü tecrübesiyle müşterilerine hizmet veren Denizbank, ihtiyaç kredilerinde de müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır. Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu birçok faklı yöntemle yapılabilir. Denizbank, her bankacılık işleminde olduğu gibi kredi başvurularında da müşterilerine kolaylıklar sağlamaktadır.

Denizbank, farklı kanallardan ihtiyaç kredisi başvurularını kabul etmektedir. Ancak; bu noktada önemli bir hususun belirtilmesi gerekir. Bu kanallar aracılığıyla başvurmuş bir müşterinin ön başvurusu kabul edildikten sonra müşteri şubeye başvurduğunda banka müşteriden ek belgeler ya da kefil isteyebilir. Bankanın böyle bir hakkı vardır.

Reklam

Böyle bir durumda müşteri kendisinden talep edilen ek belgeleri ve gerekirse kefili bankaya sunmak durumundadır. Bu talepler müşterilere göre değişebilir. Bazı müşterilerin gelir durumlarına göre kefil gerekebilmektedir. Bu karar bankanın talebiyle gerçekleşir.

Bunun dışında bu kanallarla başvuruda bulunmuş bir müşteri bankaya gittiğinde ihtiyaç kredisi başvurusu onaylanmayabilir. İhtiyaç kredileri ile ilgili olumlu ya da olumsuz son kararı verecek olan Denizbank ‘ tır. Dolayısıyla müşterinin kredi şartlarına uygunluğuna göre ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilir. Bilindiği gibi ihtiyaç kredisi başvurularında müşterilerin finansal geçmişleri, gelir düzeyleri gibi pek çok kriter önem taşır. Banka müşteri hakkında gerekli olan incelemeleri yaptıktan sonra müşteriye olumlu ya da olumsuz olarak dönüş yapar.

Denizbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Denizbank ihtiyaç kredisi almak isteyenler bazı belgeleri bankaya teslim etmek durumundadır.

  • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
  • Son aya ait başvuru sahibinin adına düzenlenmiş bir fatura ya da yerleşim belgesi
  • Gelir belgesi
  • Kira geliri beyan eden başvuru sahipleri için ilgili gayrimenkule ait tapu fotokopisi ya da kira kontratı
  • Faiz geliri beyan etmek isteyen başvuru sahipleri için hesap dökümü

Bu belgeler Denizbank’a teslim edildikten sonra ihtiyaç kredisi kullanılabilir. Bu belgelerin yanı sıra bazı ek belgeler de istenebilir. Bu durumda müşteri istenen tüm belgeleri eksiksiz bir şekilde bankaya teslim ederek başvurusunu tamamlar.

Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank, ihtiyaç kredisi başvuruları için müşterilerine farklı kanallar sunmaktadır. Müşteriler, istedikleri kanalları kullanarak ihtiyaç kredisi için Denizbank’ a başvuruda bulunabilirler.

Cebimde Kredi

Denizbank Cebimde Kredi ile kolay ve hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusu yapılması mümkün.

Bunun için;

  • Başvuru sahibi adına kayıtlı olan cep telefonu numarasından KREDİM yazılır ve TC Kimlik numarası yazılır.
  • Hazırlanan bu kısa mesaj 3280 numaralı hatta gönderilir.
  • Bu mesajın yollanmasının ardında beş dakika gibi kısa bir zaman diliminde başvuru sonucu mesaj olarak müşteriye iletilir.
  • Eğer bildirim olarak gönderilen mesaj sonucu müşterinin ihtiyaç kredisi başvurusu kabul edildiyse Denizbank kullanılabilecek kredi limitini ve vade seçeneğini cep telefonu numarasına sms olarak gönderir.
  • Başvurusu onaylanan müşteriler, kendilerine en yakın Denizbank şubesine giderek başvurularını yaparlar.

Bu başvuru için nüfus cüzdanı ile şubeye gidilmesi gerekir.

İnternet Bankacılığı ile Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İsteyen müşteriler, internet bankacılığı yolu ile de başvuruda bulunabilirler. İnternet bankacılığı için basit birkaç adımla kayıt işlemi yaptırılır. Ardından açılan sayfa üzerinden kredi başvuruları ile ilgili bölüm tıklanarak gerekli bilgiler girilir. Böylece Denizbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmış olur.

Telefon Bankacılığı ile Denizbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Denizbank, kredi başvuruları için seçenek olarak telefon bankacılığı kanalını da sunmaktadır. Müşterilerin yapması gereken 0 850 222 0800 numaralı hattı aramaları yeterlidir. Kısa sürede müşteri temsilcileri ile bağlantı kurulur. Başvuru sahibi müşteri temsilcisine ihtiyaç kredisi talebini iletir. Gerekli bilgiler verildikten sonra müşteri ön başvurusunu tamamlamış olur.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu