Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Kredi çekerken çoğu banka kredi notunun yüksek olup olmadığına bakar. Hatta bazı kişiler yüksek limitli kredi almadan önce daha düşük limitli alır ve onun borcunu düzenli ödeyerek kredi notunu yükseltir ve bu sayede yüksek limitli kredi çekebilme fırsatı elde eder. Tüm bu özelliklere gerek kalmadan, kredi notunu çok da önemsemeyen bankalar da mevcuttur.

Bazı bankalar özellikle internetten başvuru yapıldığı zaman gelir belgesi, maaş bordrosu gibi belgeler ve kefil istememektedir. Fakat kredi notu düşük olanları kabul etmemektedir. Hatta Ziraat Bankasının tek şartı 1650 kredi notuna sahip olmaktır.

Kredi notu düşük hatta 0 olanlar nasıl kredi çekecek, düşük kredi notuna kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

Düşük Kredi Notuna Kredi Kartı

Eğer çok bilindik yani Garanti, Akbank gibi bir bankadan kredi kartı almak istiyorsanız bu biraz zor olacaktır ya da banka müdürünün inisiyatifine kalacaksınız fakat bu çok düşük bir ihtimaldir. Genelde Türkiye’de böylesine tanınmış olan bankalar kredi notu 0 ve düşük olanlara kredi kartı çıkartmamaktadır. Daha az bilinen veya bankacılık sektörüne yeni adım atmış bankalara gitmeniz gereklidir. Bu tarz bankalardan güvenli bir şekilde kart çıkarabilirsiniz, fakat her ilçede şubeleri olmayabilir. Bu yüzden internet bankacılığını kullanmanız gerekir. Başvurunuzu da buradan gerçekleştirebilir ve kısa sürede kredi kartınıza sahip olabilirsiniz.

Bu bankaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Burganbank
 • ICBC
 • Citibank
 • Arap Türk bankası
 • Fibabanka
 • Alternatif bank

Bu bankalar arasında en çok önerilen ise ICBC bankasıdır. Bazılarının ismini yeni duymuş olabilirsiniz fakat hepsi Türkiye Bankalar Birliği listesinde yer almaktadır.

ICBC Bankasından Kredi Kartı Alma

Kredi notu düşük olanlara en rahat kredi kartı çıkaran banka ICBC’dir. Türkiye içinde tam 44 adet şubesi bulunmaktadır, özellikle faiz oranları ile oldukça iddialıdır. Çin sermayesi üzerine kurulmuştur ve internet üzerinden rahatlıkla kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Düşük kredi notu hatta 0 olsa dahi kart çıkartmaktadır. 50.000 TL’ye kadar nakit olanağı sağlamaktadır. Bir başka sunduğu imkan ise 10.000 TL’yi 24 ay vadeli bir şekilde alabilmenizdir. Tek şartı ise yanında kefil getirmenizdir. Diğer bankalardan ayrılan diğer bir özelliği ise, sicili bozuk olanlara da kredi kartı imkanı sunmaktadır.

Faiz oranları ise şu şekildedir;

 • 12 ay %0,91
 • 24 ay %0,94
 • 36 ay %0,95
 • 48 ay %0,96
 • 60 ay %0,96

Miktar, vade farkı ve aylık ödeme ihtiyaçlarınız doğrultusunda değişebilir. Örneğin kredi notunuz 800-900 arasındaysa 20.000 TL’ye kadar kredi çekebilme şansınız bulunmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olan Emekliye Kredi Kartı Veren Bankalar

Bu durum daha yüksek ihtimallidir bu yüzden en çok merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Bağ-Kur ve emekli sandığı mensubu olan 13 milyon emekli, 60.000 TL’ye kadar kredi kartı limitine sahip olabilmektedir. Bunun için DT Danışmanlık Finansman Firması ile anlaşabilirsiniz. Kredi notunuz 0 olsa dahi 60 ay vadeli kart alabilirsiniz. Bu firmanın istediği tek şart ise emeklinin maaşını aldığı banka ile bir sorununun olmamasıdır.

Fibabank

Fibabbank’ta kredi notu düşük olanlara rahat bir şekilde kart imkanı sunmaktadır. Başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. 60 ay vadeli en üst limit ise 40.000 TL’dir. Banka kredi tahsil ücretli ve ücretsiz şeklinde 2 farklı paket sunmaktadır. Temmuz ayından müşterilerine 12 aya kadar %0,79, 24 aya kadar da %0,95 faiz oranı ile kredi verebilmektedir. Miktar, vade farkı ve aylık ödeme kredi notunuza göre değişiklik gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu