En Uygun Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisi almanın şimdi tam zamanı. Uygun koşullarda en uygun düşük faizli konut kredisi veren bankalar ile düşük faizle konut almak artık hayal değil. Konut kredi faizlerinin düşmesi ile yeni bir devir açılıyor. Ev hayalinizi ertelemeniz gerekmeden, en düşük faiz oranlarıyla ev almanız mümkün hale gelecek. Kamu bankaları faizsiz ya da 0 faizle ev kredi hayalinize oldukça yakın bir faiz oranı sunmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranı                                  

Kamu bankaları Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası olarak bilinen bankalardır. Bu bankalar devlet tarafından verilen en düşük faizi değerlendiren ve tüketiciye destek olan devlet bankaları arasında yer alıyor. Bir kamu bankasının yapması gereken tüm hizmet mevcut. Uzun vade, uygun ödeme koşulları, ödeme erteleme, düşük faiz ve kolay başvuru koşulları gibi tüm avantajlara sahip. Ziraat bankası konut kredisi olarak sunduğu kredi ürünü ile tüketicileri ev sahibi yapma konusunda kararlı. Tüketicilerin dilediği gibi ev kredisi alabilmesinin önünü açan bu destekler sayesinde kiradan kurtulmak artık hayal olmayacak.

%0,74 Faizle Konut Kredisi

Bazı rakamlar artık sizlere konut kredisi faiz oranları fırsatını hatırlatacak. 1 ve 2 ile başlayan rakamlar yerine artık 0 düzeyine inen faiz oranları içeriğinde, ödeme koşulları ve faiz oranları çok makul seviyeye indirgenmiş durumda. Ziraat Bankası avantajlı 2. el kredisi paketini sizlere sunarak, düşük faizle nasıl ev alınır onu ifade ediyor. 499.000 Türk lirası üst limitli 2. el evinizi 180 ay vade seçenekleriyle almanız mümkün. %0,74 faiz oranı sadece kamu bankaları tarafından 2.el konutlara özel sunulan kampanyalar arasında yer alıyor.

Ne Zaman Ev Alınır?

Bazen fırsatlar ayağınıza kadar gelir ve değerlendirmek size kalır. Konut kredisi ile ev almak için yeteri kadar beklediniz, ancak şimdi ev almanın tam zamanı. Konut kredilerinde yapılan ciddi faiz düşüşleri ile alacağınız evi hemen seçmeye başlayabilirsiniz. Bankacılık tarihinde, oldukça nadir gelişen konut kredisi faiz oranları düşüşlerini, fırsata çevirmek sizin elinizde. Sizlere sunulan bu avantajlı ev kredisi fırsatını kaçırmayın. Kamu bankaları tarafından özellikle 2. el konutlar için gerçekleştirilen bu uygulama ile birçok kişi ev sahibi oldu ve olmaya da devam ediyor. Kamu bankaları gibi birçok özel bankada uygun faiz oranlarıyla ev sunuyor.

Kamu ve özel bankalar;

  • Ziraat Bankası
  • İş Bankası
  • Türkiye Finansbank
  • İngbank
  • Akbank
  • Aktifbank
  • Halk Bankası
  • Şekerbank
  • Vakıfbank

Konut kredisinden yararlanmak adına dilediğiniz kamu bankasına beğendiğiniz ev değerinde konut kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Konut kredilerinde tapu fotokopisini banka şubesine getirmeniz gerekmektedir. Banka ekspertizi tarafından yapılan değerleme sonucunda ev değerine göre kredi alabiliyorsunuz. Uzun vade seçeneği sizleri aylık ödeme konusunda rahatlatacak ve evinizin keyfini çıkaracaksınız. Kiradan kurtulmak, yeni bir ev almak ya da yatırım olarak değerlendirmek adına konut almak istiyorsanız, düşük faizlerden yararlanmanız sizlere kazandıracak.

Konut Kredisi Hesaplama Yöntemleri

Konut kredisini daha kolay bir şekilde hesaplamak için; kamu ve özel bankaların sitelerinde yer alan hesaplama modülüne ya da sitelerin sunduğu tüm bankaların faiz oranlarını hesaplayan araçlarla hesaplıyorsunuz. Konut kredisi için dilediğiniz tutarı belirleyerek, hangi vadede ödeyecekseniz giriş yapıyorsunuz.

Bankaların kredi türünde size sunduğu ödeme planlarını inceleme fırsatı buluyor ve ona uygun olarak seçim yapıyorsunuz. Bir nevi bankalar arasında araştırma yaparak en düşük faize sahip banka ile çalışma fırsatı elde ediyorsunuz. Almak istediğiniz evi almadan önce tüm bilgilere sahip oluyorsunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu