En Uygun Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Gelirsiz kredi veren bankalar tüketicilerin en fazla araştırdığı konulardır. Peki, en uygun gelir belgesiz kredi veren bankalar var mı? Gelir sormayan bankalar maalesef bulunmuyor. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa olsun geliriniz yoksa başka bir garantinizin olması gerekir. Bankaların kriterleri, değerlendirmeleri sizlerin düşündüğünden daha fazlasıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Gerekenler

Bankalar kullandırdıkları krediler sonucunda tüketicinin kendisine olan maliyetini hesaplarlar. Gecikme durumunda dahi uğrayacakları zararı riske etmeyen bankaların sizlere gelirsiz kredi vermesi düşünülemez. Bazı özel şartlara sahipseniz işte o zaman imkânsız gibi gözüken bu engeli aşabilirsiniz. Şimdi sizlere gelir belgesiz kredi nasıl alınır anlatalım. Aşağıdaki şartlardan bir ya da bir kaçını taşımanız halinde gelirsiz kredi alabilirsiniz.

Reklam
  • Bunlar;
  • Faiz gelirinizin olması
  • Vadeli ya da vadesiz paranızın olması
  • Belgelenebilir kira gelirinizin olması
  • Belgelenebilir yan gelirinizin olması
  • Kefil
  • Teminat
  • İpotek
  • Teminat Mektubu

Bu durumlarda kredi almanız imkânsız olmaktan çıkar. Kredinizi kullanmanız adına gelir belgesi şartı ortadan kalkar. Elbette bu şartların resmi dayanak olarak şubeye sunulması şarttır.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Faiz Geliri

Faiz geliri vadeli mevduat hesabınızda bulunan döviz, maden ya da Türk parası cinsinden bir hesabınız olması ve üzerinden faiz alıyor olmanız gereken bir koşuldur. Gelir belgesiz kredi almanız adına faiz gelirinizi gösterebiliyorsunuz.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Vadeli ya da Vadesiz Paranızın Olması

Geliriniz olmasa da bankada hatırı sayılır bir paranız varsa ve dokunmak istemiyorsanız paranızı bloke ettirmek suretiyle kredinizi kullanabilirsiniz. Nakdinizi diğer yatırımlarda kullanıyorsanız bloke süresinde faiziniz işlemeye devam eder. Hem paranız kazanır hem de siz kredinizi kullanmış olursunuz.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Kira Geliri Olmalı

Kira gelirinizi göstererek gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Bu yöntemde geçimini sağlayan ve çalışma ihtiyacı olmayan tüketiciler bulunmaktadır. Kira gelirini sunmak adına yapılması gereken, kirada olan mülkünüzün tapu fotokopisini sunmak olacaktır.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Yan Gelir

Yan gelir dükkân kirası, ekstra kazanılan belgelenebilir ek işler, dönemsel projelerden olan kazançlar, sözleşmeye dayalı kazançlar yan gelir olarak nitelendirilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Kefil

Kefil gösterirken sizde aranan tüm şartlara sahip olmasına dikkat edin. Kefil aynı zamanda borçludur ve banka kefili borçlunu garantörü olarak nitelendirir.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin İpotek

İpotek arsa, tarla, arazi, araç ve konut olarak belirlenmiştir. İpotek göstereceğiniz taşınır ya da taşınmazın ortak ve hisseli olmamasına, haciz ile rehin alınmamış olmasına dikkat edin. Günümüzde ipotek en garanti gelir belgesiz kredi alma yöntemidir. İpotek ile günümüzde birçok bankadan ipotek değerinde ihtiyaç kredisi, konut ve taşıt kredisi almak mümkündür.

İpotek edilecek olan konutun sıfır ya da ikinci el olması dahi krediyi etkileyen unsurlar arasındadır. Talep ettiğiniz tutara karşılık sunacağınız ipotek türü ekspertiz tarafından tespit edilir. Taşınmazın konumu, bölgesi, mt2 ücreti, büyüklüğü, yaşı gibi unsurlar detaylı olarak hesaplanır ve diğer biçilir. Bu tutarda kredi almanız oldukça kolaydır. İpotek masrafları size ait olup, bankalar ipotek kabul etmesi adına zorunlu DASK raporu ve hayat sigortası koşulunu öne sürerler. Kredi almak adına bu koşulların yerine getirilmesi şarttır.

Gelir Belgesiz Kredi Almak İçin Teminat Mektubu

Bankadan aldığınız bir teminat mektubu sizin gelir belgesiz kredi almanıza yardımcı olacak yöntemler arasındadır. Ancak bu yöntem kesin olmamakla birlikte en garanti yöntem ipotek göstermektir.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu