En Uygun İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Paraya sıkıştığımızda, ihtiyaç duyduğunuz durumlarda ihtiyaç kredileri hemen imdadımıza yetişiyor. Krediler içerisinde de en çok tercih edilen kredilerden birisi ihtiyaç kredisi. Birikmiş parası olmayan veya acil ihtiyacı olanlar kendilerine en uygun kredileri araştırmaya koyuluyor. Şimdi en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileri yazımızda buna ve detaylarına değineceğiz.

En Uygun İhtiyaç Kredisine Sahip Olan Bankalar    

Sabit bir banka her zaman uygun bir ihtiyaç kredisi sunmayabilir. Kredi faiz oranları her zaman değişiklik gösterebiliyor, değişebiliyor. Yani bugün herhangi bir banka en uygun ihtiyaç kredisini sunarken diğer gün diğer banka yeni bir ihtiyaç kredisi kampanyasıyla hepsinin önüne geçebilir. O yüzden kredi ihtiyacınıza göre ve makul oranlara göre banka tercihinizi değiştirmekten çekinmeyin. Bu durumda en uygun ihtiyaç kredisini tercih edebilmek için devamlı bankaların kredi faiz oranlarını takip etmeniz gerekir.

Reklam

Bankaların düzenlediği kredi kampanyalarını sosyal mecralardan veya televizyon reklamlarından görmeniz mümkün. Çok kısa bir araştırmayla da bunlara ulaşabilirsiniz. Aslında yalnızca ihtiyaç kredisinde değil diğer tüm kredilerde her banka birbiriyle yarış halinde oluyor. Çünkü amaçları müşteriyi en uygun krediye yönlendirebilmek.

Örneğin; İş Bankası, Garanti Bankası, Akbank, Finansbank sürekli kampanya yapan bankalardan bazıları. Ziraat Bankası, Halk Bankası gibi devlete bağlı bankalar da uygun krediler sunabilmek için çeşitli promosyon reklamları yapıyorlar. Odeabank, HSBC, INGBANK, Fibabanka gibi bankalar da bazen kampanyalar gerçekleştirebiliyor. İşte bu bankalar en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar kategorisindeki bankalardan birkaçı.

İhtiyaç Kredisi Kampanyalarına Nasıl Ulaşabilirim?

Bu kadar çok bankadan ve kampanyanın hepsinden nasıl haberdar olacağız gibi bir soru aklınıza gelebilir. Ne yapacaksınız ve en uygun ihtiyaç kredisi veren bankayı belirleyeceksiniz? Aslında bunun bir veya birkaç yolu var. Öncelikle çok basit bir yöntem olan kredi karşılaştırma sitelerinden faydalanabilirsiniz. Hem paranızdan tasarruf etmiş olursunuz hem de zamandan. Ayrıca bu siteler, doğru karşılaştırmayı yaparak sizleri en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında seçime götürecektir. Bunun için önceden belirlemiş olduğunuz bir kredi miktarı muhakkak vardır. Vade sayısını da belirledikten sonra kredileri karşılaştırabilir ve size en uygun olan krediye başvurabilirsiniz. Peki, bankaya gitmeden internetten kredi başvurusu yapacak olanlar nelere dikkat etmeli?

Öncelikle bütçenize en uygun olan bankayı ve krediyi seçmeye dikkat edin. Bunlar için de şu gibi kriterlere dikkat etmekte fayda var:

  • Vade sayısı
  • Toplam geri ödeme miktarı
  • Aylık ödeme miktarı
  • Kredi faiz oranları
  • Sigorta giderleri
  • Dosya masrafı

Bütçenize uygun başvuracağınız ihtiyaç kredisinde bu kriterlere muhakkak dikkat edin. Bir bankanın kredi faiz oranı düşüktür ama dosya masrafı fazladır. İşte bu durumda ana para ve faiz birleştiği zaman diğer bankalardan daha yüksek bir geri ödeme rakamıyla karşılaşabilirsiniz. Yani bankaların içinden seçtiğiniz ve size göre en uygun olan kredi aslında size hiç uygun olmayabilir ve ödemede zorluk yaşayabilirsiniz. Bu nedenle kredi seçerken dikkatli davranın ki paranızdan gerçekten tasarruf edebilin.

Burada yine sizin bütçeniz ve ödeme gücünüz de devreye giriyor. Bunlara ek olarak şunları söylemeliyiz ki başvuracağınız bankanın internet sitesinin güncel olduğundan emin olun gerekirse bu konuda bankayla irtibat sağlayın.

Aksi takdirde eski kampanya üzerinden başvuru yapmak gibi bir hataya düşülebilir. Yani güncel faiz oranlarının çok önemli olduğunu söylemekle beraber en uygun banka kredisi için bankaların kampanyalarının kredi oranları sürekli olarak takip edin. Artık kredi alacağınız zaman en uygun fırsatı sunan bankayı bulabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu