Enpara İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Enpara Finansbank adı altında hizmet veren bir bankadır. İhtiyaç kredi düşük tutarda ve az faizli olan kredi türüdür. Genellikle birçok banka her müşterisine ihtiyaç kredisi vermeyi tercih eder. Enpara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için de Finansbank şubelerine gidebilir veya internet üzerinden daha kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi çekeceğiniz zaman enpara’nın zaman zaman yapmış olduğu avantajlara bakarak kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır. Faiz oranlarının düşük olması ve yüksek vadede olması müşterinin daha kolay bir şekilde ödeme yapmasını sağlar. Bu nedenle gerekli olan tüm araştırmaları yaparak kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bireysel ihtiyaç kredisi her bankada hazır bulunan bir kredi türüdür.

Ancak bankalardan kredi çekerken tabii ki her müşterinin dikkat etmesi gereken şeyler bulunur;

  • Faiz araştırması yapmak müşteri için oldukça karlı olacaktır.
  • Başvuru sırasında istenen belgeleri dikkatli ve özenli bir şekilde hazırlamak gerekir. Eksik olduğu zaman kredinin çıkmama ihtimali de var.
  • 18 yaşını doldurmadan kredi çekmeniz mümkün değil.
  • Maaş bordrosu her başvuru sırasında mutlaka bankaya verilmelidir.

Çekilen kredileri maaşınızın %50 kısmını geçemez. Bu nedenle bankalar kredi verirken bu yüzden maaş bordronuzu verir. Bu gibi evrakları düzenli bir şekilde hazırlanarak bankaya verilmesi de oldukça önemlidir.

Gerekli Olan Evrakları

Her banka müşterilerin alınan parayı ödeyeceğinden emin olmak ister. Bunun için de bazı evraklar talep eder. Müşterilerin çalışıyor olması ve evraklarında eksiksiz bir şekilde bankaya sunuyor olması gerekir. Enpara ihtiyaç kredisi çekeceğiniz zaman maaş bordrosu, ikametgah bilgisi, kimlik belgeniz de eksiksiz olarak bankaya verilmelidir.

Ancak online olan başvurular da genellikle evrak talep etmez. Ancak bazi bilgilerinde eksiksiz olarak girilmesini ister. Tüm istenen bilgileri girdikten sonra ancak krediniz de değerlendirilmeye alınır. Bu nedenle başvurunun doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir.

Enpara İhtiyaç Kredisi Ne Zaman Çıkar?

Krediler değerlendirilirken genellikle bankanın yoğunluğu göz önüne alınır. Finansbank üzerinden kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman genellikle yoğunluğa göre sizlere bir geri dönüş yapılır. Ancak online başvurular genellikle daha hızlı bir şekilde çıkabiliyor. Birçok müşteri de şubeye gitmek yerine online üzerinden başvuru yapmayı tercih eder.

Enpara uygulamasını indiren herkes çok rahat bir şekilde başvuru da bulunabilir. Genellikle ihtiyaç kredileri diğer kredi türlerine göre daha az tutarlı olduğu için sonuçları da hemen çıkar. Ancak internet bankacılığından yapılan başvurular da birkaç saat için de sonuç almak mümkün. Sadece şubeden başvuru yapıldığı zaman çok fazla yoğunluk varsa bu süreç birkaç güne kadar yayılabiliyor.

Hangi Durumlarda Kredi Çıkmaz?

Bankalar müşterilere kredi vereceği zaman müşterinin tüm siciline ve kredi notuna bakarak kredi verirler. Eğer geçmiş dönemler de ödemeler de düzensizlik varsa bankalarda kredi çekmek imkansızdır. Çünkü bankalardan kredi alacağınız zaman herhangi bir ödeme düzensizliğinin de olmaması gerekir. Eğer bir kredi kartı borcunuz veya krediniz varsa bunların ödemesinin de düzenli bir şekilde yapılıyor olması gerekir.

Her bankada olduğu gibi enpara da buna çok dikkat eder. Eğer geçmiş dönemler de avukatlık olduysanız 5 yıl boyunca hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Çünkü bankaların kara listesine düşmüş olursunuz. Ancak bir sicil affı gelirse kredi almanız da mümkün olur. Bu nedenle bu gibi durumlarla karşılaşmamak için mutlaka her müşterinin ilk önce kredi siciline baktırması kredi alması açısından oldukça önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu