Esnafa Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Ticari hayata yeni atılmış, büyüme hedefleyen, kâr sağlamak isteyen esnaflar için KOSGEB’te destek vererek bankalar kredi imkanı sağlama müjdesi duyurmuştur. Sunulan çeşitli paketler arasında işletme kredisi adı altında 80 bin liraya kadar kredi paketleri vaat edilmiştir. Şartları tamamladığınız sürece kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

Denizbank

Ticari krediler de faiz oranı ve limit birbirini dengelemekte zorlansa da Denizbank bu durumu fırsata çevirerek esnafa özel 80 bin lira destekli kredi imkanı sunmuştur.

Reklam

Bankanın kredi imkanından faydalanabilmek için;

 • Sms yolu ile başvuru
 • İnternet site üzerinden form doldurarak
 • ATM ve banka üzerinden başvuru

Yaparak bu kredi hakkında bilgi sahibi olup ticaret hayatınıza katkı da bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank

Genellikle esnafların kredi çekerken kafalarında soru işareti olmasına neden olan ve endişe duydukları bankaların geçmiş hesap defteri talebidir. Buna bağlı olarak istenilen hesap defterinde ipotek durumu gibi olumsuz durumlar karşısında bazı bankalar kredi vermez. Ancak Finansbank ipotek teminat karşılığında 20 bin lira gibi küçük bir rakam da olsa kredi desteği veriyor. Seksen dört ay vade farkı ile sahip olabileceğiniz krediye iş yerinizin %50 ölçeğinde kredi alarak banka üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank

Bu bankaya başvurmak istiyorsanız vergi levhanız ile bankaya gitmelisiniz. En küçük 3 bin en yüksek 100 bin liraya kadar kredi alabileceğiniz İNG bank ödeme boyunca ₺ ile yapılan ödemeler de döviz hesabı almaz. Bankanın diğer özelliği ise kefil veya teminat istememeleridir. Ayrıca vade süresi 6-60 ay arası olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası

Bir kısmı devlete ait olan ve en çok kullanılan güvenilir bankalardan birisi Garanti bankasıdır. Esnafa özel verdikleri kredi imkanı ile 24 ay vadeli kredi imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca işyerinizde kullanacağınız pos, çek, kredi kartı gibi banka ürünleri sizlere indirimli faiz şansı sunar.Esnafa kredi veren bankalar hangileri? detaylı bilgi için internet site adresi ile bilgi alabilirsiniz.

TEB

Bu banka esnafa özel 10 ayrı paket imkanı sunmuştur.

Bu imkanlar;

 • Nakdi kredi
 • Gayrinakdi kredi
 • AFD enerji kredisi
 • Arena sıfır faizli teknoloji kredisi
 • Hazine müsteşarlık destekli
 • KOSGEB destekli
 • Kredi garanti fonu işbirliği kredileri
 • KGF işbirliği

Bu imkanlar dahilinde farklı dallardan toplamda 60 ay vade ile kredi çekebilirsiniz. Başvuruda bulunmak için TEB bankasına giderek isteğinizi iletmeniz gereklidir.

Halkbank

Halkın bankası olarak ta tabir edilen ve genelde esnaflara uygun oranda kredi veren Halkbank, faizsiz kredi veya düşük faizli kredi imkanları sayesinde %4 ile başlayan faiz oranları 60 aya kadar vade ile zenginleştirilmiştir. Esnaf kefalet kooperatifi destekli bu kredi imkanından faydalanmak için banka üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank

Esnafa özel 36 aya kadar vade şartı ile 50 bin lira kredi imkanı sağlayan Vakıfbank, farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerine kolaylık sağlamıştır. Erteleme ve isteğe göre ödeme seçeneği ile ödeme günlerini dert etmekten kurtulursunuz.

Yapıkredi

Eğer iş yerinizi yeni açmış ve herhangi bir donanımınız yoksa ve destek arıyorsanız Yapı kredi sizlere ofis ekipmanlarından ticarethane malzemelerine ihtiyacınız olan her alanda para desteği sağlar. Eğer şartlar yerine getirilirse 36 ay vadeli kredi alabilir ve eşit taksit imkanıyla 3-6 aya kadar hesaplanan ödemesiz planlama hakkınız vardır. İnternet sitesi üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası

Kuruluşundan bu yana tasarruf etme gibi önemli kavramları iş hayatına ve sosyal hayatına yerleştiren iş bankası, halka en çok destek veren bankalardan biridir. İşletmenizin ihtiyaçları için 250 bin liraya kadar kredi imkanı alabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için esnaf ve sanatkarlar odasına üye olmanız gereklidir. Bu üyeliğiniz ile 36 ay vade hesaplaması ile hem faiz indirimi hem de eşit taksit ödemeleri hakkından faydalanabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu