Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Yeni evlenecek olanlar için borç kabusu uykuları kaçırır moralleri bozar. Evlilik ardından gelen mutluluk paha biçilemez olsa da ödenmesi gerek bir yığın borç ise gençleri bir ömür bu yolda çalışmaya zorlar. Eve alınan ihtiyaçlar veya alınan ev borcu kredi kullanmaya ve ödenemeyecek miktarda faiz oranlarının kucağına düşürür.

Bu yanılgıya düşmemek için uygun faiz oranlı düşük miktarlı krediler çekmek daha iyi bir yol gibi görünse de işler iyi gitmediği zaman bu faizler katlanır borcun iki katına çıkar. Peki, faizsiz kredi almak ve yeni evlilik hayatınızın tadını kaçırmamak için bu konuda destek veren bankalar hangileridir?

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

İslami şartlara uygun olarak faizsiz kredi veren Albaraka Türk, evlenecek olan gençlere Düğün Organizasyonu Finansmanı adlı bir fon ile gençlerin düğün salonu ve düğün ikramları alma amacı ile 60 aya kadar vadeli düğün kredisi seçeneği sunmuştur. 18 yaşını tamamlayan gençler proforma fatura, kimlik nüshası, eğer çalışan iseniz iş yerinden son alınan maaş bordrosunu belge olarak bankaya iletip düğün finansmanı kredisini alabilirsiniz.

Odeabank Evlilik Kredisi

Yeni evli gençler, evlilik ve balayı için uygun kredi paketleri sunarak kredi desteği sağlayan bankalardan biridir. Buna göre uygun ödeme seçenekleri ile 60 ay vadeli kredi alabilirsiniz. Düğün için lazım olan nakit parayı bu banka üzerinden gerekli şartlar ile sahip olabilirsiniz.

Kuveyttürk

İslami şartlara göre çalışan bir banka olan Kuveyttürk, hiçbir şekilde kredi vermemesi ile bilinir. Ancak yeni evlenenlere özel faizsiz kredi seçeneği sunmuştur. Bunun için gerekli şartlar ise gelir belgesine sahip iseniz, son üç aya ait ödeme faturası ve ikametgah belgesi ile kredi sahibi olabilirsiniz.

İNG Bank

Evlenmek isteyen ancak maddi sıkıntı çeken gençlere İNG bank çok düşük faiz oranları ile 3 ay ödemesiz kredi fırsatı sunmuştur. 60 ay vadeli bu kredi fırsatı ile ödeme günlerinizi dert etmekten kurtulabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Yeni evlenecek olan gençlerin hele ki bu işsizlik oranında en büyük çektikleri sıkıntı üniversiteden mezun olduktan sonra iş sahibi olamamaları ve sevdiklerini alamama korkusudur. Evlenme planı olan ancak kendi mesleğini yapamadığı için düşük maaşlar ile işe başlayan bu yüzden evlilik borcu yükü altına giremeyen gençler çareyi bankalar da aramaktadır. Ev eşyası, düğün masrafları, salon vs. Masraflar gençlerin tadını kaçırmaktadır. Bu konuda faizsiz evlilik kredisi veren bankalar devreye girerler ve siz gençler için ödeme yükünü hafifletecek kredi paketleri sunarlar. Ancak belli şartlar altında bu kredi imkanından faydalanabilirsiniz.

Bu şartlar ise;

  • 18 Yaşı aşmak
  • Gelir belgesi bulunmak
  • Gerekli yerlerde teminat verebilmek
  • Kredi notunuzun düşük olmaması
  • Gelirinizin borcu ödeyebilecek durumda olması

Bunların yanında ödemelerinize kolaylık sağlayacak çeyiz destek paketi de önerilir. Çeyiz hesabı, bankada açılan ve 3 yıl boyunca düzenli ödenen birikimlere devletin destek vermesidir. Bu hesaba sahip olmak için 27 yaşından önce evlenmek ve çeyiz hesabınıza düzenli olarak ödeme yaparak para çekmemeniz gerekir. Devletin verdiği bu destek %20 civarındadır. Eğer düzenli ödeme yapılmazsa devlet desteğini çeker.

Siz de çeyiz hesabı açarak düzenli ödemeler yaparak borçlarınızı daha kolay ödeyebilirsiniz. Böylelikle çekilen kredi ödeme günü geldiği zaman zorlanmadan ödenmiş olur. Ayrıca çeyiz hesabına yatırdığınız para zamanı gelince bir birikim olarak karşınıza çıkar ve yatırım yapmak istediğiniz yerde rahatlıkla borç altına girmeden kullanabilirsiniz. Hemen her bankanın sağladığı çeyiz hesabına en güvenilir örnek ise Ziraat bankası olarak verilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu