Finansbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank, ihtiyaç kredisi başvurularında birbirinden farklı kanallar sunar. Müşteriler kendilerine uygun kanal üzerinden kısa sürelerde ve kolay bir şekilde başvurularını yaparlar. Bu kanallar üzerinden yapılan bu başvurular, ön başvurudur. Ön başvurusu kabul edilen müşteriler Finansbank şubeye giderek kredi başvurularını tamamlarlar.

Finansbank, ön başvurular sonrasında onay verdiği müşteriler için detaylı bir değerlendirme yaparak ihtiyaç kredisi olanağı sunar. İhtiyaç kredisi başvurusu onaylanmayan müşteriler Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alabilirler.

Reklam

Finansbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

Finansbank ihtiyaç kredisine başvuruda bulunabilmek için bazı belgeler gereklidir.

Bu belgeler;

  • Kimlik belgesi; nüfus cüzdanı
  • Gelir Belgesi; müşterinin mesleğine göre gelirini gösteren belge.
  • Adres bilgisi; ikametgah belgesi ya da güncel ve başvuru sahibi adına olmak üzere elektrik, su ve doğal gaz faturası

Ön başvuru sonrasında şubeden başvuru tamamlanırken bu belgelerin hazır bulundurulup banka memuruna teslim edilmesi gerekir. Bu belgelerin detayları ya da ek belge talebi gibi durumlar için Finansbank şubelerinden ya da çağrı merkezinden detaylı bilgiler alınabilir. Finansbank, ihtiyaç kredileri için kefil aramamaktadır. Ancak; müşterinin gelir ve aynı zamanda kredi notu durumuna göre kefil talep edilebilir. Kefil söz konusu olduğunda müşteri kefili ile birlikte ihtiyaç kredisi başvurusunu tamamlar.

Finansbank İnternet Bankacılığı ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank resmi web sitesine giriş yapılır.

Gerekli bilgiler girildikten sonra ana sayfa üzerinden başvuru formu doldurulur. Bu noktada bir iki hususa değinilmesi gerekir. Bu başvuru formu ön başvurudur. Girilecek bilgilerin eksiksiz olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu bilgilerin gerçeğe uygun bir şekilde doldurulması da son derece önemlidir.

Form, banka sistemine yollanır.

Son derece basit ve hızlı adımlarla işlem sonuca ulaştırılır. Banka, formu inceledikten sonra aynı gün içinde müşteriye geri dönüş sağlar. Eğer, başvuru olumlu sonuçlanırsa müşteri temsilcisi ile detaylar hakkında bilgi alış verişinde bulunulur.

Eğer ihtiyaç kredisi başvurusu olumsuz sonuçlanırsa bu sonucun nedenleri hakkında müşteri temsilcisinde detaylı bilgiler alınabilir.

Finansbank Çağrı Merkezi ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Finansbank, çağrı merkezi kanalıyla da Finansbank ihtiyaç kredisi başvurusu kabul etmektedir. 0 850 220 8 573 numaralı çağrı merkezi aranarak müşteri temsilcisine bağlanılır ve ihtiyaç kredisi başvuru talebinde bulunulur. Müşteri temsilcisi, başvuru sahibinden bazı kişisel bilgiler ister. Bilgi paylaşımı gerçekleştikten sonra talep işleme alınır. Aynı zamanda müşteri temsilcisi ile kredi türleri ya da çekilecek tutarla ilgili bilgi alış verişinde bulunulabilir. Böylece, müşteri için uygun kredi tutarı da belirlenebilir. Müşteri temsilcileri, her konuda müşterilere gereken desteği sağlayarak kaliteli hizmet sunmaktadır.

SMS ile Finansbank İhtiyaç Kredisi

SMS ile kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir.

İzlenmesi gereken adımlar;

  • TC Kimlik Numarası yazılır ve 5030 numaralı hatta gönderilir.
  • SMS bankaya ulaştıktan beş dakika sonra müşteriye başvurusunun cevabı sms yolu ile ulaştırılır. İhtiyaç kredisi başvurusu yapmanın en kolay ve hızlı yöntemlerinden biridir.

Finansbank ayrıcalığı ile beş dakika da kredi sahibi olunur.

Finansbank ATM ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

ATM Cihazları ile de hızlı başvuru yapılması mümkün. ATM cihazına kart yerleştirildikten sonra İhtiyaç Kredileri seçeneğine girilir. Bu bölümden başvur bölümüne giriş yapılır. Bu kısımda başvuru sahibinin bazı kişisel bilgiler girmesi istenir. Bu bilgi TC Kimlik numarasıdır. Bunun dışında istenen kredi tutarı girilir. Bu bilgiler doğru bir şekilde girilip onaylanır. Böylece ihtiyaç kredisi başvurusu talebi alınmış olur. Aynı gün içerisinde Finansbank, müşteriyi arayarak ihtiyaç kredisi başvuru sonucunu bildirir.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu