Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası yıllara dayanan tecrübesiyle müşterilerine kaliteli hizmetler vermektedir. Garanti Bankası ihtiyaç kredileri kapsamında da uygun faiz oranları, uzun vade seçenekleri ve kolay başvuru işlemleriyle müşterilerin hızlı hizmet almalarını sağlamaktadır.

Garanti Bankası ihtiyaç Kredisi, 60 aya varan vade seçenekleriyle müşterilere verilmektedir. Müşterinin başvurusunun olumlu sonuçlanması durumunda müşteri bu avantajlı vade seçeneklerinden yararlanabilir. Garanti Bankası faiz oranları; % 0.99 ve 1.64 arasındadır. Uygun faiz oranları da dikkat çekmektedir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi için Gereken Belgeler

İhtiyaç kredisi için gerekli belgeler;

  • Nüfus Cüzdanı
  • Gelir Belgesi
  • Emekli Müşteriler için Emekli Belgesi
  • Şahıs Şirketi Sahipleri için Firma Belgeleri
  • Sermaye Şirketi Ortağı olanlar için Firma Belgeleri
  • Çiftçiler için Çiftçi Belgesi

Belirtilen bu belgelerin güncel olması da gereklidir. Başvuru yapan müşteri eğer serbest meslek sahibi ya da ücretli çalışan ise kefil koşulu aranmamaktadır. Ancak; bu noktada öneli bir hususun unutulmaması gerekir. Garanti Bankası’nın kredi başvurularında müşterilerden kefil talep etme hakkı vardır. Baka gerekli görürse kefil arar. Bu durumda müşterinin krediyi alabilmesi için bankaya kefil sunması gerekir.

Müşteri İletişim Merkezi ile Garanti İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası müşteri iletişim merkezi aranarak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunulabilir. 444 0 333 numaralı hat aranarak kısa süre içerisinde müşteri temsilcisine bağlanılır. Talep müşteri temsilcisine aktarılır. Müşteri temsilcisi, talep sahibinden bazı kişisel bilgiler ister. Bilgiler verildikten sona talep değerlendirilir ve müşteri başvurusunu tamamlamış olur.

Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu ikinci alternatif ise Garanti BBVA Anında Kredi Hattı ile başvuru yapmaktır. Müşteriler 444 0 335 numaralı hattı arayarak anında kredi başvurusu yapma şansına sahiptir. Telefon bankacılığı hizmetlerinde farklı kanallarla müşterilerine hız ve kolaylıklar sağlamaktadır. Müşteriler, beklemeden, zaman kaybetmeden ihtiyaç kredisi başvurusu yaparak kolayca kredilerini alabilirler.

İnternet Bankacılığı ile Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Neredeyse tüm hizmetlerin dijital ortamlar üzerinden alındığı bu dönemde Garanti Bankası, geliştirilmiş seçeneklerle internet bankacılığı hizmetini etkin bir şekilde vermektedir. İnternet bankacılığı üzerinden hızlı bir şekilde garanti bankası ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir.

Bu işlem için;

  • İlk olarak Garanti Bankası internet sitesine giriş yapılır.
  • İnternet bankacılığı şifresi girilerek sistem kullanılmaya başlanır.
  • Ana sayfa üzerinden Başvurular bölümüne girilir.
  • Bu bölümden İhtiyaç Kredisi bölümü seçilir.

İhtiyaç kredisi başvuru formunda; öncelikle kişisel bilgiler bölümü doldurulur. Daha sonra Kredi Bilgileri, Diğer Bilgiler gibi aşamalar gerekli bilgiler girilerek tamamlanır.

Bu işlemler sonucu kredi başvurusu tamamlanmış olur. Kredi başvuru sonucu olumlu ya da olumsuz olarak müşteriye bildirilir.

Mobil ile Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Birçok müşteri, hemen her işlemini mobil bankacılık kanalı ile gerçekleştirmektedir. Oldukça kolay, zahmetsiz bir kanal olması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Mobil bankacılık için ilk olarak Bankacılık İşlemleri sekmesi tercih edilir. Buradan Başvurular bölümü seçilir. Başvurular sekmesinde sıralanan seçeneklerden Kredi Başvurusu bölümü tercih edilir. Gerekli alanlar doldurulduktan sonra ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmış olur.

Şube Kanalı ile Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Dijital ortamlardan bankacılık hizmeti almayı tercih etmeyenler Garanti Bankası şubelerinden hizmet alabilirler. Nüfus cüzdanı ile şubeye başvurulur ve ihtiyaç kredisi başvurunda bulunulur. Banka memuru başvuru sahibinden gerekli bilgileri aldıktan sonra kimlik bilgileri ile gerekli kontrolleri yapar. İhtiyaç kredisine ilişkin müşterinin talep ettiği rakam ve vade gibi tercihleriyle ilgili bilgi alır ve başvuru işlemini tamamlar. Aynı zamanda banka memurundan ihtiyaç kredisine ilişkin detaylı bilgiler almak da mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu