Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası, ev hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyenlere konut kredisi sunuyor. Uygun fa oranları ve esnek vade seçenekleriyle istenilen krediye ulaşmak oldukça kolay.

Garanti Bankası birçok kanalla bankacılık işlemlerini çok daha kolay bir hale getirmiştir. Tam ve kaliteli hizmetlerle müşterilerin işlemleri çok daha pratik bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu kanalları tercih etmek istemeyenler ise şubeye giderek hızlı bir şekilde hizmet alma lüksüne sahiptirler.

Garanti Bankası konut kredisi, 3 ile 240 ay vadeye kadar esnek vade seçeneğine sahiptir. Alınmak istenen konuta karar verildikten sonra Garanti Bankasına konut kredisi başvurusu yapılır. Garanti Bankası bankacılık kanallarıyla yapılan başvuru ön başvuru niteliğindedir.

Ön başvuru onaylandığında konut kredi için gerekli evraklar temin edilerek banka şubesine gidilir ve başvuru tamamlanır. Başvuru tamamlanma sürecinden sonra banka müşteriye olumlu y da olumsuz bir şekilde geri dönüş yapar. Zira başvuru sahibi hakkında genel ve detaylı bir inceleme gerçekleşir.

Eğer başvuru sahibi kredi koşullarına uygunsa başvuru hemen onaylanır ve müşteri kredisini alır. Eğer, başvuru onaylanmazsa müşteri, Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak başvurusunun neden onaylanmadığına dair bilgi alabilir.

Garanti Bankası konut kredisi için uygun faiz oranları belirlemiştir. Elbette, bilindiği gibi faiz oranları dönemsel olarak değişkenlik göstermektedir. En güncel konut kredisi faiz oranları için Garanti bankası internet şubesi ya da müşteri hizmetleri gibi kanallardan öğrenilebilir. Garanti Bankası müşteri hizmetleri kanalı da diğer kanallar gibi 7/24 hizmet sunar. Müşteriler istedikleri her an bir telefonla tüm işlemlerini yapabilir ve başvurularda bulunabilirler.

Şube Kanalıyla Garanti Bankası Konut Kredisi Başvuru

Müşteriler, Garanti Bankası şubelerinden birine giderek de başvuruda bulunabilirler. Nüfus cüzdanı ile birlikte şubeye gidilip ön başvuru yapılabilir. Evraklarını tamamlayanlar evrakları şubeye teslim ederek başvurularını tamamlayabilirler.

Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?

Konut kredisi için başvuruda bulunmak isteyen müşteriler belli evrakları hazır bulundurmak durumundadır.

Bu evraklar şunlardır;

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir belgesi
  • Alınmak istenen eve ait tapu belgesi

Bu evraklar dışında ek evraklar da talep edilebilir. Bankanın ek belge isteme hakkı vardır. Bu durumda müşteri ek belgeleri de bankaya teslim etmekle yükümlüdür. Evraklar tamamlandıktan sonra Garanti Bankası şubesine teslim edilerek konut kredisi başvurusu tamamlanmış olur.

Online Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Banka şubesine gitmek istemeyen ve online işlem yapmayı tercih eden müşteriler, internet şubesi kanalıyla kolayca Garanti Bankası konut kredisi başvurusu yapabilirler.

Garanti Bankası resmi web sitesine giriş yapılır.

Konut Kredisi başvurusu bölümüne girilir.

Bu bölümde başvuru sahibinden bazı bilgiler istenir. TC Kimlik numarası, ad, soyadı, cep telefonu numarası bu bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde girilerek işleme devam edilir.

İşlemler sırasında sistem müşterileri yönlendirmektedir. Bu nedenle, her hangi bir aksama yaşanmadan işlemler sonuca ulaşır. Garanti Bankası internet bankacılığında hızlı ve kolay işlem özelliklerinin yanı sıra geliştirilmiş menü seçenekleriyle de müşterilerine etkin hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda bu kanal aracılığıyla hemen her işlemin yapılması da mümkündür.

Müşteri Hizmetleri ile Garanti Bankası Konut Kredisi Başvurusu

Garanti Bankası, konut kredisi başvuruları için müşteri hizmetleri kanalını da açık tutmaktadır. Müşteriler, bu kanallar kolay ve hızlı bir şekilde başvurularını yapabilirler. 444EVİM hattıyla hizmet vermektedir. 444 3846 numaralı hat aranarak kısa bir zaman dilimi içinde müşteri temsilcilerine ulaşılır. Müşteri temsilcisine talep iletilir. Temsilcisi, başvuru sahibinden gerekli bilgileri aldıktan sonra talebi değerlendirmeye alır. Son derece kısa bir işlemle başvuru yapılabilir.

Leave a Reply