Garanti Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu

Ülkemizde birçok banka hem sıfır araç hem de ikinci el araçlar için taşıt kredisi verir. Ancak önemli olan bu bankaların taşıt kredisi için vermiş olduğu faiz oranlarıdır. Garanti bankası birçok müşterisi için oldukça avantajlar ve çeşitli kampanyalar da sunarak taşıt kredisi verir. Bunun için şubelere giderek faiz ve vade hakkında detaylı bilgileri almak da yeterli olacaktır.

Garanti bankası taşıt kredisi başvurusu yapmak istediğiniz zaman size uygun olan kredi türünü seçmek yeterli olacaktır. Garanti bankası üzerinden birçok kredi türün de başvuruda bulunulur. Kredi başvurusunda bulunurken mutlaka belirlenen şartları da yerine getirmek gerekir.

Reklam

İkinci El Taşıt Kredisi Başvurusu

Bankaların birçoğu sıfır araca kredi verdiği gibi ikinci el araçlar için de çeşitli kredi kampanyaları sunar. Garanti bankası sıfır araçlar için hem de ikinci el araçlar için oldukça düşük faizlerle kredi imkanı sunar. İkinci el taşıt kredisi almak istediğiniz zaman hem şubeden hem de mobil bankacılık üzerinden başvuru da bulunmanız mümkün. Ancak ikinci el kredi alacağınız zaman bankanın belli şartları bulunur. İkinci el araçlar için uygulanan bu şartı öğrenerek kredi başvurusunda bulunmak daha sağlıklı olacaktır. Krediler her bir vatandaş için nakit ihtiyacını kolay bir şekilde karşılar. Bu nedenle krediler konusunda müşteriler bankalara oldukça fazla başvuruda bulunur.

Taşıt Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Garanti bankası üzerinden kredi çekeceğiniz zaman bankanın istemiş olduğu evrakları mutlaka hazırlamak gerekir. Bankaların istemiş olduğu tüm evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması önemlidir.

  • Nüfus cüzdanı
  • Maaş bordrosu
  • İkametgah belgesi veya adınıza düzenlenmiş olan fatura
  • Proforma fatura

Tüm belgeler banka şubesine teslim edilir. Banka genellikle kredi vereceği zaman gelir durumumuza bakar. Gelir durumu iyi olan ve daha önce bankalarla herhangi bir sorun yaşamayan kişiler daha kolay bir şekilde taşıt kredisi almış olurlar. Garanti bankası şubesine giderek oldukça hızlı bir şekilde taşıt kredisi alabilirsiniz.

Kimler Kredi Alamaz?

Bankalardan kredi alacağınız her banka genellikle kredi vereceği kişi için detaylı bir araştırma yapar. Özellikle daha önce düzensiz ödeme yapan ve bankalarla avukatlık olan kişiler kolay kolay kredi alamaz. Avukatlık olduğunuz zaman genellikle 5 yıl boyunca kredi alamazsınız. Garanti bankası da taşıt kredisi vereceği zaman bu konuda çok titiz bir şekilde davranır.

Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuz zaman genellikle birkaç gün içerisinde onay mesajı gelir. Onaylanmazsa eğer uzun bir süre kredi başvurunda bulunmak doğru olmaz. Özellikle kredi sicil notu bu anlamda çok önemlidir. Kredi notu düşük olduğu zaman bankalar da bunu sistemde görür ve müşteriye kredi vermez. Ancak kredi notunu arttırmak için ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Ödemeler ne kadar erken yapılırsa kredi notunuz da artar. Bu nedenle bankalar ciddi anlamda bu konuda sorun çıkartabilir.

Kredi Tutar Ne Zaman Hesaba Geçer?

Garanti bankası üzerinden kredi aldığınız zaman şubeden başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Şubeden kredi aldığınız zaman sonuçlanması genellikle birkaç gün içerisinde olur. Kredi sonucu çıktıktan sonra eğer hesabınız varsa para hesabınıza geçer. Ancak açık bir hesabınız yoksa mutlaka garanti bankası üzerinden vadesiz hesap açmak gerekir. Hesap işlemleri genellikle çok kısa sürede yapılır. Bu nedenle hesap açmadan ne yazık ki para da hesabınıza geçmez. Genellikle bu gibi durumlar da banka şube çalışanları müşterilere bu konuda bilgi verirler. Bu nedenle bu gibi durumlar da bir sorun da yaşamazsınız.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu