Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu

Ülkemizde araç alacak kişilerin çoğu taşıt kredisi yöntemini seçerek araba almaktadır. Bu sayede bankaların vermiş olduğu uygun faiz oranları üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde araba sahibi olabilirler. Halkbank aracılığı ile taşıt kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız bu iş için 3 önemli yöntem bulunmaktadır.

Halkbank taşıt kredisi başvurusu şu şekilde yapılabilir:

Reklam
  • Halkbank şubesine giderek taşıt kredisi başvurusunda bulunma
  • Halkbank internet bankacılığı aracılığı ile taşıt kredisi başvurusunda bulunma
  • Halkbank mobil bankacılık ile taşıt kredisi başvurusunda bulunma

Olarak 3 farklı şekilde Halkbank taşıt kredisine başvuruda bulunabilirsiniz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz 3 yöntem arasından sizin için en uygun olanını tercih edebilir ve taşıt kredisine kısa sürede başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer Halkbank müşterisi iseniz hem Halkbank internet bankacılığından hem de mobil bankacılık üzerinden kolay ve hızlı bir biçimde taşıt kredisi başvurusu oluşturabilirsiniz. Fakat Halkbank müşterisi değilseniz bu sefer size yakın olan Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Halkbank Şubesine Giderek Taşıt Kredisi Başvurusu

Öncelikle size en yakın Halkbank şubesini bulabilmek için Halkbankası’nın internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Buradan hızlı bir şekilde Halkbank en yakın şube özelliği ile etrafınızda bulunan size en yakın Halkbank şubesi gözükecektir. Daha sonra Halkbank şubesine gidin. Burada sizden istenilen bilgi ve belgeleri yetkili kişiye teslim ettikten sonra taşıt kredi başvurunuz kabul edilecektir. Kredinizin kabul edilip edilmeyeceği ise aynı gün veya en kısa süre içinde tarafınıza bilgilendirme yapılarak haber verilir.

Halkbank İnternet Bankacılığı İle Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank müşterisi iseniz Halkbank’ın internet şubesine giriş yaparak kredi başvurunuzu oluşturabilirsiniz. Bunun için internete Halkbank taşıt kredisi başvurusu yazmanı yeterli olacaktır. Ardından gelen ekranda bireysel bankacılık üzerinden giriş sağlayabilirsiniz. Buradan hızlı bir şekilde başvurular kısmına gelin. Daha sonra kredi başvurusu kısmı içinde taşıt kredisine başvuru sekmesine dokunun. Ödemek istediğiniz vadeyi ve çekmek istediğiniz taşıt kredi tutarını girin ve başvurunuzu oluşturun.

Halkbank Mobil Bankacılık İle Taşıt Kredisi Başvurusu

Eğer Halkbank mobil uygulamanız yoksa ilk olarak mobil uygulamayı edinin. Ardından mobil uygulama şifrenizi gerekli bilgiler yardımıyla oluşturun. Daha sonra giriş yapın. Halkbank mobil hesabınız aktif hale geldikten sonra uygulama içerisinde yer alan taşıt kredisi başvuru bölümüne gelin ve vade ile tutar belirterek taşıt kredi başvurunuzu oluşturup bankaya gönderin. Halkbank’a yapmış olduğunuz taşıt kredisi başvuru sonucu hem mobil bankacılık üzerinden hem de kısa mesaj ile bilgilendirme yapılmak üzere tarafınıza iletilir.

Halkbank Taşıt Kredisi

Halkbank taşıt kredisi, en fazla 60 ay için verilmektedir. Bunun ön koşulu ise alınacak olan arabanın değerinin 120.000 liranın altında olmasıdır. Yani 120.000 lira altında olan araçlar için ön görülmüş olan vade miktarı 60 ay iken, 120.000 liranın üzerinde olan taşıt kredisi için ön görülen vade miktarı 48 aydır. Taşıt kredisi tahsis ücretine ise %5 oranında Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahil edilmiştir. Halkbank gerekli gördüğü durumda ise kredi şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir ve bu hakkı gizli tutar.

Halkbank Taşıt Kredisi Hakkında Bilgi

Halkbank’ın taşıt kredisi vermesindeki asıl amaç siz değerli müşterilerinin araba satın almasını amaçlamaktadır. Taşıt kredisi yukarıda belirtmiş olduğumuz yollardan herhangi birini seçerek kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak da Halkbank taşıt kredisi hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Merak ettiğiniz sorular için Halkbank çağrı merkezini arayabilirsiniz.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu