ING Bank Konut Kredisi Başvurusu

Ev sahibi olmak ve artık kira ile uğraşmak istemeyenler ING bank konut kredisi başvurusu işlemlerini banka şubelerinden yapabilirler. Başvuru esnasında müşterilerinden konut kredisi için bazı belgeler talep eden ING bank kısa bir değerlendirmenin ardından geri dönüş yapmaktadır. Faiz oranlarının uygunluğu ve ödeme kolaylığıyla birçok kişinin ev sahibi olmasına yardımcı olan ING bank müşteri hizmetlerine de bu konuyla ilgili 7/24 ulaşmak mümkündür.

ING Bank Konut Kredisi İstenen Belgeler

İnternet bankacılığı üzerinden de ön başvurusu yapılan ING bank şartlarını uygun bulduğu müşterilerini telefon aracılığıyla en yakın şubesine davet etmektedir. Burada müşterinin istediği kredi tutarına göre ödeme planları anlatılır ve aşağıda belirtilen belgeler istenmektedir;

Reklam
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Alınacak olan taşınmazın tapusu
  • Son 3 aya ait ikametgâh belgesi veya elektrik faturası

Bu istenilen belgelere müşterilerin meslek gruplarına eklemelerde yapılmaktadır. Müşterilerini evrak konusunda fazla zorlamayan ING bank konut kredisi başvurularını hızlı şekilde sonuçlandırmaktadır.

Gelir Düzeyine Göre Konut Kredisinde İstenilen Belgeler?

Konut kredisi başvuruları sırasında müşterilerinden istediği evrakları meslek gruplarına göre değişen ING Bank’ta ücretli çalışanların son aya ait maş bordrosu ve çalıştığı firmanın imza sirküleri de gerekmektedir. Emekli müşterilerinden de SGK belgesi ve hesap cüzdan fotokopisi isteyen bankaya serbest meslek sahiplerinin de son 1 yıl vergi levhasının fotokopisini vermeleri gerekmektedir. İstediği bu belgelerle müşterilerinin gelirlerinin olduğunu belirleyen ING bank her gelire göre ödeme seçeneklerine sahiptir.

ING Bank Konut Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uzun yıllardır Türkiye bankacılık sektöründe güvenilir hizmetleriyle boy gösteren ING bank kredi başvurularında ön başvuru aşaması bulunmaktadır. Bu aşamayı müşteriler banka şubeleri dışında internet bankacılığıyla da yapabilirler. Bu aşamadan sonra müşterilerin sicil ve gelir durumları bir süre incelenmektedir. Bu aşamada belirlenecek en ufak gecikmeli ödeme dahi başvuru talebinin olumsuz sonuçlanması neden olacaktır.

Talebine onay verdiği müşterilerini istediği belgelerle birlikte en yakın banka şubesine çağıran ING bank bazı evrakları imzalattıktan sonra kredinin çıkışını sağlamaktadır. Banka istenilen parayı müşterilerine tercihlerine göre nakit veya banka hesabına havale yoluyla vermektedir. Banka kredisini kat irtifakı olan veya %75’i tamamlanmış tüm konutlar için veren ING bank ödeme kolaylıklarıyla ön plana çıkmaktadır.

Konut Kredisi Faiz Oranı

Müşterilerinden gelen konut kredisi başvuruları için faiz oranlarını daima en düşü seviyelerde tutan ING bank pandemi döneminde faiz oranını daha da aşağı çekmiştir. Konut kredisi başvurularında 60 aya kadar 0.79 faiz ile kredi veren ING Bank’ta bu oran 2. el evler için 120 ay ve 0.89 olarak belirlenmiştir. Faiz ve vade hesaplaması yapılırken ING bank müşteri hizmetlerinden de yardım alınmaktadır. Aksi takdirde müşterilerin ödeme işlemleri bir süre sonra zor olmaya başlayacaktır.

ING Bank Konut Kredisi Taksitlendirme

Bankacılık sektöründe büyük bir tecrübeye sahip olan ING Bank’ta her bütçeye ve eve göre taksitlendirme seçenekleri vardır. İsteyen müşterilerin kendi ödeme planlarını oluşturabildikleri bankada giderek artan, sabit ve ara ödemeli taksitlendirme seçeneklerinden yararlanılmaktadır. Kredi çekimi sonrası ödeme planının bir örneği müşterilere verilmektedir. Ödeme gecikmesi durumunda küçük farkların alındığı banka otomatik talimat ile de ödeme kabul etmektedir. Ayrıca bankada bazı kesimleri ilgilendiren 3 ayda bir ödemeli konut kredisi de bulunmaktadır. Sadece bankada 3 ayda bir maaş alanları veya bankaya emekli maaşını devretmek isteyenlerin alabildikleri bu kredi türünde ödeme koşulları ilk ve son taksit arasında sürekli sabittir.

Konut Kredisi Avantajları

Birçok banka konut kredisi anlamında kullanıcılara başarılı oranlar vaat ediyor. ING Bank bu oranlar arasında önemli bir yere sahip. ING Bank Konut Kredisi Başvurusu konusunda arama yapan kullanıcılar birçok sonuçla karşılaşabilmektedirler. Düşük faiz oranları ve makul ödemeler sunan ING Bank emlak edinmek isteyen kullanıcılarına yardımcı oluyor. Konut kredisindeki dip seviyelerden faydalanmak isteyen kullanıcılara ellerini çabuk tutmaları yönünde uyarılar geliyor.

Konut alırken kredi kullanmak isteyen kullanıcılar senelerin deneyimine sahip, güvenilir bir banka olan ING Bank’ı tercih edebiliyor. Emlak alım konusunda en uygun dönem olarak gösterilen bu dönemde kredi avantajlarından faydalanan kullanıcılar yeni evlerine kavuşuyor. Uygun ödeme koşulları ve uzun vade seçenekleri ile kredi fırsatından yararlanan kullanıcılar yeni evlerine taşınıyor.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu