İpoteksiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar yüksek miktarlı kredi talepleri için ipotek talep etmektedir. Birçok vatandaşa nazaran esnafların ipoteksiz kredi alma ihtimalleri daha düşüktür. Şu an için en yüksek ipoteksiz ya da rehinsiz kredi miktarı 100.000 TL olarak bilinmektedir. Bu kredilerin vadeleri ise 60 ay olarak belirlenmiştir.

Bankalar Neden İpotek Talep Eder?

Bankaların ipotek talep etme nedenleri şöyle sıralanabilir;

 • Kullanılacak Kredi miktarının 1 aylık taksit ödemesini karşılayacak gelire sahip olmak gerekmektedir.
 • Kredi notu düşük olan vatandaşların başvurularında bankaların ödemeler konusunda çekimser davranması
 • Mevcut kredi ödendiği durumlarda ikinci bir kredi başvurusunda bulunulması

Bankalar vatandaşların durumuna göre kredi üst limiti belirlemektedir. Bu üst limitten daha fazla kredi başvurusunda bulunulamaz. Fakat bazı bankalar ipotek istemeden 80 bin TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır.

İpoteksiz Kredi Veren Bankalar

İpoteksiz Kredi başvurusunda bulunan vatandaşların geneli yüksek miktarda kredi ihtiyacına sahip olmaktadır. Bankalar vatandaşlar için bir kredi üst limiti belirler. Bu kapsamda vatandaşların gelirleri ne kadar yüksek olursa olsun bu üst limitten fazla kredi imkanı sunulmamaktadır. Her bankanın şartları ve koşulları farklıdır.

Bu nedenle kimisi 40.000 TL kredi imkanı sunarken Kimisi 100.000 TL’ye kadar kredi olanağı sunmaktadır. Özellikle kredi notu sorunu yaşamayan vatandaşların yüksek miktarda ipoteksiz olarak ihtiyaç kredisi kullanması mümkündür.

İpoteksiz Kredi Veren Bankalar ve üst limit imkanları şöyle sıralanabilir;

 • Garanti Bankası 100.000 lira
 • Ziraat Bankası 30.000 lira
 • Denizbank en yüksek 80 bin lira
 • Vakıfbank 50.000 lira
 • ING Bank 50.000 lira

İpoteksiz olarak kredi sunan bankalar kapsamında özel olarak Garanti Bankası, devlete ait olarak Vakıfbank hizmet vermektedir.

İpoteksiz Kredi Başvurusu

Günümüzde ipoteksiz kredi imkanından faydalanabilmek için internet üzerinden başvuru yapmak mümkündür. Aynı zamanda başvuru yapmak üzere belirlenen bankanın mobil uygulaması sayesinde de kredi başvurusu yapılabilir. İnternet üzerinden yapılacağı gibi bizzat şubeye giderek de başvuru gerçekleştirilebilir. Esnaf olanlar için hobi memur ve işçi olanlar için ise bireysel olarak başvuru yapmak gerekmektedir.

Garanti Bankası İpoteksiz Kredi Başvurusu

İnternet başvurusu ile en fazla ipoteksiz kredi veren banka şubesi Garanti Bankasıdır. Özellikle Kredi üst limitinin 100.000 TL olması ile oldukça dikkat çekmektedir. Aynı zamanda kredi başvuru işlemlerinin kolay bir şekilde yapılması oldukça beğeni toplamaktadır.

Garanti Bankası ipoteksiz kredi başvurusu için yapılması gereken işlemler şöyle sıralanabilir;

 • Garanti Bankasının internet sitesine giriş yaparak ipoteksiz Kredi başvurusu kısmını açıklamak ve kişisel bilgileri girmek gerekmektedir
 • Anne ve baba adı ne yenilmesi üzerine devam tuşuna tıklamak
 • Ardından ipoteksiz Kredi başvurusunun miktarının ne olacağı ile ilgili istekte bulunmak gerekmektedir Bu miktarın en fazla 100.000 TL olması perdesinin ise en fazla 60 ay olması mümkündür.
 • Sonrasında ise dijital Kredi seçeneğini kullanarak devam tuşuna tıklanmalıdır.
 • Çalışma durumu ve gelir bilgileri ile ilgili sorular sorulara cevap vererek devam tuşuna tıklamak
 • Sosyal Güvenlik Kurumu bilgilerini doldurmak
 • Verilen bilgiler son kez kontrol edilerek onay tuşuna basmak.

Başvuru onay tuşuna basıldıktan sonra yaklaşık olarak 1 dakika içinde başvurunun cevabı gelmektedir. Ancak kredi notu ve gelir durumu hakkında olumsuz bilgiler olan vatandaşın kredi talepleri genellikle olumlu sonuçlanmaktadır. Bu durum karşısında kredi notunu yükseltir ve gelir durumuna arttırarak kredi onaylatmak mümkündür. Garanti Bankası kredi imkanı kapsamında 60 aya kadar vade imkanı ve aylık yüzde 0.99 faiz oranı sunulmaktadır, Garanti Bankası’nın ipoteksiz kredi imkanı oldukça uygun koşullarda belirlenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu