İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu

İş Bankası müşteri memnuniyeti odaklı bankacılık hizmeti veren bir bankadır. Uzun yıllara dayanan tecrübesiyle her bankacılık işleminde kolaylıklar ve avantajlarla sunumlar yapmaktadır. Kolaylık ve avantajları konut kredilerinde de kendini göstermektedir. Ev sahibi olmak isteyen müşterilerine özel konut kredisi kampanyasıyla üyelerine hizmet vermektedir.

İş Bankası konut kredisi için birçok yöntem mevcuttur. Korona virüs salgını nedeniyle şube dışında sunulan başvuru yöntemleri sıklıkla tercih edilmektedir. Bankaya giderek zaman kaybetmek ve virüs salgınından dolayı kapalı ve kalabalık ortamlara girmek istemeyenler müşteriler için avantajlı yöntemlerdir. Aynı zamanda dijital ortamlar üzerinden basit adımlarla başvuru yapılması çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle; sıklıkla bu yöntemler tercih edilir. Elbette, isteyen müşteriler şubelere giderek de başvuruda bulunabilirler.

Ön başvurusu kabul edilmiş müşterilerin İş Bankası şubesine giderek başvuru tamamlamaları gerekir. Başvuru tamamlandıktan sonra banka başvuru sahibi için kapsamlı bir araştırma yapar. Yapılan inceleme sonucunda müşterinin konut kredisine uygunluğu doğrultusunda onay kararı çıkar. Bir başka ihtimalde müşterinin durumundan dolayı kredinin onaylanmamasıdır. Müşterilerin en çok sordukları sorulardan biridir.

Zira ön başvuru kabul edildiği halde şubede tamamlanan başvuru onaylanmayabilir. Bu müşterinin gelir durumu ve kredi notuyla ilgili bir durumdan kaynaklanıyor olabilir. Söz gelimi; kredi notu düşük bireyler bankaların kredi konusunda tereddütte düştükleri müşterilerdir. Dolayısıyla böyle bir durumla karşılaşan müşteriler, İş Bankası ile iletişime geçmelidir. Böylece kendi durumlarıyla ilgili net bilgiler alabilirler.

İş Bankası Konut Kredisi Özellikleri

İş Bankası, konut kredilerinde de müşterilerinin beklentilerini karşılamaktadır. Uygun oranlar ve uzun vade seçenekleriyle her kesimden müşterisine hitap etmektedir. İş Bankası internet şubesine girilerek ihtiyaç kredileri ile ilgili her bilgiye ulaşılması mümkündür.

Şube Konut Kredisi Başvuru

Geleneksel yöntemlerden vazgeçmeyen müşteriler için şube yöntemi vazgeçilmezdir. Müşteriler, kendilerine en yakın İş Bankası şubesine giderek ön başvuru yapabilirler. Nüfus cüzdanları ile başvuru yaparak genel bilgiler edinebilirler. Evraklarını tamamlayan müşteriler ise şubeye giderek başvurularını tamamlarlar. İş Bankası memuru, başvuru sahibi ile bilgi alış verişinde bulunarak kısa bir sürede başvuru talebini kabul eder.

İş Bankası İnternet Bankacılığı ile Konut Kredisi Başvurusu

Online işlemlerle hızlı ve kolayca bir şekilde konut kredisi başvurusu yapmak pek çok müşterinin tercihi. İnternet bankacılığı üzerinden iş bankası konut kredisi başvurusu yapılması için bazı adımların izlenmesi yeterlidir.

 • İş Bankası resmi web sitesine giriş yapılır.
 • Krediler bölümüne girilir.
 • Bu bölümden Konut Kredisi başvurusu bölümü seçilir.
 • Ekranda açılan yeni sayfada başvuru sahibinin TC Kimlik numarası ve cep telefonu numarası istenir.
 • Devam butonuna tıklanarak işleme devam edilir.

Bu ön başvuru tamamlandıktan sonra müşterinin cep telefonu numarasına İş Bankası tarafından geri bildirim mesajı yollanır. Böylece kısa bir sürede müşteri, başvurusuyla ilgili bilgilendirilmiş olur.

Konut Kredisi Başvurusu için Gereken Evraklar

Bilindiği gibi konut kredisi başvurularında sadece nüfus cüzdanı yeterli olmaz. Bunun yanı sıra bazı önemli evraklar istenir.

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Memurlar için maaş bordrosu
 • Özel sektör çalışanları için maaş bordrosu ve şirket imza sirküleri
 • Şirket ortakları için güncel vergi levhası, gelir tablosu, bilanço, oda kayıt belgesi ve imza sirküleri
 • Çiftçiler için çiftçilik belgesi ve arazi tapu fotokopileri
 • Gayrimenkul kira geliri olanlar için ilgili kira kontratı ve tapu belgesi
 • Alınmak istenen eve ait tapu belgesi

Bunların dışında banka ek olarak bazı belgeler de talep edebilir. Bu bilgiler banka tarafından başvuru sahibine verilir.

Leave a Reply