Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Şekerbank, ihtiyaç kredilerinde de müşterilerine gereken kolaylıkları sağlamaktadır. İhtiyaç kredileri için farklı yöntemlerle başvuru yapılabilir. İnternetin olduğu her yerden zaman kısıtlaması olmadan başvurular alınmaktadır. Şekerbank, hızlı işlem özellikleriyle müşterilerine geri dönüşler yapmaktadır.

Ön başvurular onayladıktan sonra müşteri için daha detaylı incelemeler yapılır. Müşterinin yaşı, kredi notu ve geliri gibi kriterleri ihtiyaç kredisi için uygunsa kredi hemen onaylanır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Özellikleri

Şekerbank, müşterilerine ihtiyaç kredisinde de uygun oranlar ve avantajlı seçenekler sunmaktadır.

3 aya kadar taksit erteleme seçeneği vardır. Bu seçenek sayesinde müşteriler krediyi aldıktan 3 ay sonra ödemeye başlayabilirler.

İhtiyaç kredisi için 48 ay gibi uzun vadeler sunulmaktadır. Bu da müşterilere uzun vade şansı tanımaktadır.

Tahsis ücreti konusunda da uygun oranlar belirtilmiştir. Tahsis ücreti kullanılan kredinin binde 5 oranındadır.

Şekerbank ihtiyaç kredisinde yaşla ilgili kriter bulunmaktadır. Kredinin vade sonu geldiğinde krediyi alan müşterinin en fazla 70 yaşında olması gerekir. Yani 70 yaşını geçmemiş olmalıdır. Emekli müşteriler için ise yaş kriteri kredi vade bitiminde 75 yaşın geçilmemiş olmasıdır. Başvuru sonuçlarının değerlendirilmesinde Bu kriterleri dikkate alınır.

Şekerbank ihtiyaç kredilerinde genel olarak kefil aranmaz. Ancak; Şekerbank, başvuru yapan müşteri için gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kefil isteyebilir.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Gerekli belgeler;

  • Nüfus fotokopisi
  • Gelir belgesi

Başvuru yapan kişinin adına kayıtlı olmak üzere ödenmiş ve güncel fatura örneği

Ek gelir varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösteren belgeler(tapu, kira kontratı, araç ruhsat fotokopisi, başka bankalara ait kredi kartı ekstresi, gayrimenkullere ait tapu fotokopisi)

Bordro ya da iş yeri antetli kağıdına alınmış ve maaş üzerinde her hangi bir haciz olmadığını gösteren firma imza sirküleri ya da gelir yazısı

Tüm belgeler ile başvuru yapılarak ihtiyaç kredisi alınır. Gerekli olan belgelerle ilgili olarak Şekerbank’ın bunların dışında da belge talep edebilme hakkı olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanı sıra Şekerbank gerekli görürse başvuru sahibinden teminat ya da kefil talep edebilir. Ek belge, teminat ve kefil talebi müşterilere göre değişiklik gösterebilir.

Zira Şekerbank, yapılan başvuru da birçok inceleme gerçekleştirir. Müşterinin kredi notuna, gelir durumuna ve diğer kriterlere göre taleplerde bulunur.

İnternet Bankacılığıyla Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmanın en pratik yollarından biri internet bankacılığıdır. İnternetin olduğu her yerden günün her saatinde başvuru yapılabilir.

  • Şekerbank resmi web sitesine girilir.
  • Kredi başvuruları bölümünde ihtiyaç kredisi bölümü seçilir.
  • Başvuru formu doldurularak sisteme yollanır.
  • Kısa süre içinde müşteriye yaptığı ön başvuru sonucu bildirilir.

Sonuç alındıktan sonra müşteri gerekli evrakları tamamlayarak Şekerbank şubesine gider ve başvurusunu tamamlar.

SMS ile Nakit Cepte

Şekerbank’ın SMS ile Nakit Cepte uygulaması dikkat çekmektedir. Tek bir sms ile saniyeler içinde Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabilir. Üstelik basit ve kolay adımlarla anında sonuç alınabilir.

  • NAKİT yazılır ve bir boşluk bırakılır.
  • İstenen kredi tutarı yazılır ve kartın dört hanesi girilir.
  • Bu sms 1953 numaralı hatta gönderilir.

Bu mesajın ardından müşteriye başvurusunun sonucu sms ile yollanır.

Şekerbank Şubesine Giderek İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yapmak

Müşteriler, Şekerbank şubelerine giderek ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Nüfus cüzdanı ile birlikte şubeye başvurulduğunda banka memuru, başvuru sahibinden bazı kişisel bilgiler ister. Gerekli kontrolleri sağladıktan sonra istenilen kredi tutarı gibi bilgi paylaşımları gerçekleştirilir. Banka memuru kredi başvuruyu tamamlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu