Şubeye Gitmeden Online Kredi Almak İstiyorum

Birçok banka müşterisi günlük koşuşturma, iş stresi ve yoğunluğu sebebi ile şubeye gitmeye vakit bulamayabilir. Bankalara ulaşarak en çok, şubeye gitmeden online kredi almak istiyorum nasıl alırım diye sorular yöneltilir. Bankalar yeni teknolojik kiosk sistemleriyle her ne kadar müşterilerin sırada fazla beklemesini önlemeye çalışsa da artan banka müşterilerine, şube sayısı ve personeli maalesef yeterli olmaz. Bunu anlayan bankalar müşteri yoğunluğunu göz önünde bulundurarak şube personelini azaltmış, müşteri hizmetleri ve dijital hizmetlere ağırlık vermiştir. Hemen her nokta da artan ATM’lerin amacı aynı şekilde hizmeti birçok alana yaymak ve hızlı işlem hizmeti sunmaktır.

Neden Online Kredi?

Geleneksel bankacılık sisteminde sadece şubeden çalışma yapılır ve sınırlı olan şubelerde sıra kargaşası, uzun kuyruklar ve mesai bitimi işlem yapamama gibi sorunlar yaşanırdı. Yeni nesil teknoloji dünyası ile bu durum hızla değişti. Bu nedenle hala teknolojiye adaptasyon tam olarak sağlanmış değil.

Hızla gelişen teknolojide;

  • Artan şube sayısı
  • Özel teknolojik yazılımlı ATM sistemi
  • QR kod işlemi
  • Şube kioskları
  • Telefon bankacılığı sesli yanıt sistemi
  • Bulut santral ile müşteri hizmetleri kapasitesinde artış
  • Sesli yanıt sistemi
  • Mobil bankacılık uygulamaları
  • İnternet bankacılığı

Bu sistemlerde sunulan en büyük hizmet ve yatırım teknolojiye olmuştur. Bunun karşılığı yüksek müşteri memnuniyeti olarak geri dönmüştür. Bu nedenle online kredi en üst seviyede hızlandırılmış kredi hizmetleri arasındadır.

Online Kredi Sonucu Nasıl Kullanılır?

Online krediniz iki şekilde sonuçlanır. Olumlu ya da olumsuz olan bu sonuç doğrultusunda farklı yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Bazen online kredi direk olumsuz yanıtlanır bazen şubeye yönlendirir. Şubeye yönlendirmesi halinde bankanın sizin hakkınızda tereddütleri var demektir. Bu genellikle gelir durumunuzla ilgilidir. Olumlu sonuçlanması halinde çekebileceğiniz tutar anında cevap olarak ekranda gözükür. Bu durumda ise yapmanız gereken onaylamak ve hesaba aktar seçeneğini uygulamaktır. Kredinizi tüm banka ATM’lerinden, hesabınıza aktararak ya da ATM çekim limitini aşması durumunda şubeden alabilirsiniz. Online olarak kullandığınız kredinizi hesabınıza aktardığınızda tüm işlemlerinizi internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden halledebilirsiniz.

Ödemelerimi Online Kredi Üzerinden Nasıl Yapabilirim?

Krediniz hesabınıza yattığında aklınıza gelen tüm ödemelerinizi oturduğunuz yerden anında yapabilirsiniz. Teknolojinin hayatınızı kolaylaştırması sonucu yaşam kaliteniz yükseliyor. Gereksiz yorgunluklar, fatura ödeme kuyrukları ya da koşuşturmalardan uzak, her işleminizi tek tuşla yapıyorsunuz. hesabınızda yer alan kredinizi ödemelerinizi otomatik talimatla yapabilirsiniz.

Kredinizin tamamını kullanmak yerine bir kısmını yatırım olarak değerlendirmeniz sizin için daha mantıklı bir seçim olacaktır. Acil ödemeleriniz yok ise kalan meblağ vadeli hesapta değerlendirilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayana kadar değerlendirebilirsiniz. Tek seferde aldığınız tutarı online kredi ödeme seçeneklerine istinaden öteleme ya da belirtilen ay kadar ödemesiz olarak yapabilirsiniz. Online kredi için ihtiyacınızın olmasına gerek yok. Bazen çok cazip avantajlar sunan banka kredilerini kaçırmamak adına kredi çekmeniz mümkün olabilir.

Online Kredi Tutarı İhtiyacımı Karşılamıyor Ne Yapmalıyım?

Online kredi tutarı minimum 1.000 Türk lirasından 50.000 Türk lirasına kadar sunulan kredi türüdür. Talep ettiğiniz rakam bu tutarın üzerindeyse, ihtiyaç kredilerine başvurmanız daha mantıklı olacaktır. Belirtilen tutarın altında rakam onaylandıysa gelir durumunuz yeterli görünmediğinden kaynaklıdır.

Ek belgeler, kefil, ipotek ve teminat gibi bazı garantiler sunabileceğiniz koşullarınız var ise bu durumu değerlendirebilirsiniz. Bankanın size kredi vermemesi kişisel algılanmaması gereken bir durumdur. Banka müşterilerini ve karını eşit ölçüde düşünür. Sizden alamayacağı bir ödeme sonucu sizi tamamen kaybetmek istemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu