Tatil Kredisi Veren Bankalar

Pandemi döneminde başta kamu bankaları olmak üzere tüm bankalardan vatandaşlara destek sağlamak amaçlanmıştır. Özellikle Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası koronavirüs döneminde ekonomik sorunlar yaşayan vatandaşlar için temel ihtiyaç kredi desteği vereceğini duyurmuştur.

Bu destek paketinin şartları açıklandıktan sonra 10.000 lira kredi limiti ve ilk ay geri ödeme olmadan taksit seçenekleri sunuldu. Bu destek kredisinden birçok vatandaş yararlandı. 1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte kamu bankaları da 4 yeni destek paketini vatandaşlara sunduğu bu destek paketinde tatil kredisi de bulunmaktadır.

Kamu Bankaları Tarafından Verilen Destek Paketi

Normalleşme ile birlikte 1 Haziran tarihi sonrasında birçok salgın tedbiri ile ilgili kısıtlamalar kaldırılmış oldu. Bu sayede kapatılan birçok iş yeri de belirli şartlar doğrultusunda açıldı. Seyahat engeli ise 1 Haziran tarihi itibariyle kaldırılmış oldu. Bu seyahat engelinin kaldırılması vatandaşlar için tatil imkanı sundu. Ancak bu dönemde tatile gitmek isteyen vatandaşların ekonomik sıkıntıları olabileceği için tatil kredisi de hazırlandı. Özellikle kamu bankaları tatil kredisi kampanyası açıkladı. Tatil kredisi kapsamında 4 yeni destek paketi bulunmaktadır.

Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Sosyal destek kredisi
  • Tatil kredisi
  • Taşıt kredisi
  • Konut kredisi

Tatil Kredisi Şartları

Pandemi döneminde Tatil Kredisi Veren Bankalar şöyle sıralanmaktadır;

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • VakıfBank

Bu üç kamu bankası tatile gitmek isteyen vatandaşlar için uygun şartlar kapsamında ekonomik destek sunmaktadır. Kamu bankaları bu kredileri özellik ve turizm sektörüne desteklenmesi amacıyla vermektedir. Kamu bankaları ile anlaşma sağlayan seyahat acenteleri sundukları tatil paketleriyle müşterilere 10.000 TL ve ilk 6 ay geri ödemesiz olmak üzere 30 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredinin birinci ve ikinci taksitleri firma ve banka tarafından karşılanmaktadır. Bu kredinin en büyük avantajı ise 9 ay sonra başlamasıdır. Faiz oranları ise yüzde 0,67’dir.

Kredi Kartı Kullanıcıları İçin Tatil Kredisi

Tatil kredisi çekecek vatandaşların kredi kartları ile 3 ay sonradan ödemeye başlamaları mümkündür. Sonrasında ise 15 ay daha faizsiz ödeme imkanı bulunmaktadır. Seyahat acenteleri ise henüz belli değil. İlerleyen günlerde anlaşma sağlanan acenteler bankalar tarafından açıklanacak.

Tatil İçin Destekler

Yaz ayları için tatile gitmek isteyen vatandaşlara özel kredi paketleri sunmaktadır. Tatil kredilerinin en önemli özelliği masrafsız ve kısa vadeli olmalarıdır. Tatil kredilerinin diğer kredi paketlerinden en önemli farkı ise uygun faiz oranları ve uygun vadelerde veriliyor olmasıdır. Bu krediler genellikle 30 ay vadeli olarak verilmektedir. Aynı zamanda ödeme lise ertelemeli şekilde sunulmaktadır.

Yapı Kredi Tatil Kredisi

Yapı Kredi Bankası tarafından verilen tatil kredisi paketinden 48 aya varan vadeler sunulmaktadır. Aynı zamanda uzun faiz oranları bulunmaktadır. Tatil kredisine başvuru yapmak isteyen vatandaşların banka şubelerine bizzat gitmeleri gerekmektedir. Bununla birlikte gelir belgesi son aya dair fatura kimlik kartı bulunması gerekmektedir.

ING Bank Tatil Kredisi

ING Bank tarafından verilen tatil kredileri anlaşmalı firmalar kapsamında açıklanmıştır. Banka 100 de 15 indirim ve 1 günlük hediye konaklama imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda bu kampanya hem yurt içi hem de yurt dışı için geçerlidir. Tatil paketi kredinin alındığı tarihteki güncel banka faiz oranları üzerinden belirlenmektedir.

Tatil kredisi kapsamında hemen hemen tüm bankalar tarafından kredi paketleri hazırlanmaktadır. Onunla birlikte ihtiyaç kredisine de başvuru yapılabilir. Aynı zamanda bazı bankalar internet üzerinden başvuru da kabul etmektedir. Bu tür paketleri genel olarak masrafsız olmaktadır. Şartları uygun olduğu düşünülen bankalar ile görüşmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu