Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

İhtiyaç kredisi, kısa vadede düşük tutarlı kişisel harcamalar için bankalardan belirli oranda faizle nakit olarak alınan kredi türüdür. Kredi alınabilecek pek çok banka bulunmaktadır. Kredinin alınacağı bankayı seçerken sadece faiz oranına değil, krediyle beraber kişiye sunulan avantajlara da dikkat etmek gerekir.

Vakıfbank, 1954 yılında daha çok vakıf kaynaklarını ekonomik ihtiyaçlar doğrultusunda iyi bir şekilde değerlendirmek ve planlamak için kurulan bir bankadır. Kurumsal, ticari, tarım ve pek çok alanda bireysel veya özel bankacılıkta da uzmanlaşmıştır.

Reklam

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler neye dikkat etmelidir, önce bu konuyu irdelemek gerekiyor. Yukarıda da yazılmış olduğu gibi sadece faiz değil, avantajlar ve dezavantajlar da önemli.

Kredi başvurusu yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor:

  •  Başvuru sahibinde aranan bazı kriterlere,
  •  Kredinin koşullarına,
  •  Talep edilecek olan belgelerin tam olması.

Öncelikle kredi başvurusu yapabilmek için reşit yani 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. 18 yaşını doldurmayan kişiler başvuru bile yapamıyorlar. Bu konuda sıkıntı yaşanmıyorsa, kişinin gelir belgesini ibraz edebiliyor olması gerekiyor. Maaş bordrosu, vergi levhası gibi şeyler gösterilebilir.

Sigortalı çalışanlardan en azından son 3 aydır aynı iş yerinde çalıştığını gösteren bir SGK dökümü isteniyor. Genel olarak kredi başvuru sahibinin yaşadığı eve gelir beş bin Türk Lirasının altındaysa büyük oranla kredi veriliyor. Şu anda Vakıf Bank’ın sunduğu, 10.000 TL’ye kadar 6 ayı ödemesiz olacak şekilde toplamda 36 aya kadar vadeli, 0,49 faizli ihtiyaç kresini hatırlatmak lazım.

Vakıfbank Kredi Alma Aşamaları

İhtiyaç kredisi için, Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu ön onaydan geçtikten sonra bankaya belge ibraz edilir.

Bankaya tüketici ihtiyaç kredisi belgesi ibraz etmek için şu belgeler gereklidir;

  • Kimlik Belgesi : Nüfus cüzdanı olabilir eğer yoksa pasaport veya ehliyet götürülebilir
  • İkamet adresini gösteren belge : Muhtarlık ikametgahı veya kişinin adına o adrese düzenlenen herhangi bir fatura
  • Gelir belgesi: Çalışan kişiler maaş bordrosu isteyebilirler veya kaşe ve ıslak imza yapılmış maaş yazısı alabilirler. Serbest meslek sahipleri ise ticaret sicil gazetesi, vergi levhası gereklidir. Emekliler için emekli maaşının hesap cüzdanı götürülmelidir.

Vakıfbank ihtiyaç halinde kişiden kefil olarak birini isteyebilir. Ama bu bankaya ve hatta şubeye bağlıdır.

İhtiyaç Kredisi Neden Onaylanmaz?

Çoğu kişi nakit paraya ihtiyaç duyduğunda internet üzerinden kredi hesaplatabiliyor, mobil bankacılıktan başvuru yapabiliyor. Bazen sıkışıklık yaşandığında başvurular olumsuz değerlendiriliyor. Olumsuz değerlendirilen başvuru sahiplerinin 21 gün sonra tekrar başvuru yapması olası yanlışlığı düzeltebilir.

Ama böyle bir problem yoksa başka sebeplerden de onaylanmamış olabilir. Örneğin başka bankada kredisi bulunan kişiler, kredi notu düşük olanlar, geçmişe dönük kart ve kredileri düzgün ödeyememiş olanlar ve hatta kara listede olanlara kredi gittikçe zorlaşarak hiç verilmemektedir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu da diğer bankalar gibi pek çok önemli unsura dikkat ediyor.

Vakıfbank’ta Kredi

Kredi kullanabilmek için öncelikle kredi başvurusu yaparken verilen iletişim numarasına bir onay SMS’i gelir. Onay SMS’i geldikten sonra şubeye gidilerek işlem yapılabileceği gibi aynı zamanda mobil bankacılıktan da işlem yapılabilir. Mobilden işlem yapmak isteyenler için Vakıfbank mobil açılır. Müşteri numarası ve şifre girilir.

Başvurular kısmından Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu seçilir. Kredi tipi olarak hangisini istiyorsanız onu seçebilirsiniz. İnternet bankacılığından da aynı işlemler yapılarak kredi başvurusunda bulunulabilir. Krediyi almak için, hesap karta aktarım isteyebilirsiniz yamda şubeden almaya gidebilirsiniz.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu