Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Herkesin nakit ihtiyacını karşılama, yapacakları harcamalar için, tatil, okul harcaması gibi çeşitli sebepler için kredi başvurusunda bulunmuştur.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası müşterisi iseniz Kredi Başvurularınızı yapabilmeniz için dilerseniz Şubelerden, İnternet Bankacılığından, Telefon Bankacılığından veya Telefonunuzdan Mobil Bankacılıktan başvurularınızı yapabilirsiniz. Yapı Kredi müşteri değil iseniz de öncelikle bir şubeye giderek bireysel müşteri sözleşmesini imzalayıp ardından Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz.

Reklam

Yapı Kredi Bankasının Maaş Müşterisi iseniz veya Banka ile uzun zamandır çalışmalarınızı yürütüyorsanız adınıza tanımlanmış olan Hazır Limit Kredilerinden yararlanabilir uygun faiz oranları ile tanımlanmış limitiniz dâhilin de dilediğiniz miktarda kredi kullanabilir veya adınıza tanımlanmış Hazır Limitin yetersiz olduğunu düşündüğünüz takdirde yeni bir limit başvurusunda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Yapı Kredi Bankası Maaş müşterisi değil iseniz veya adınıza tanımlanmış Hazır Limit Kredi Haricinde bir ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunacak iseniz Banka sizden mutlaka gelir belgenizi talep etmektedir. Geliriniz yetersiz olduğu durumlarda Banka başka teminatlar da talep edebilmektedir.

Dilerseniz sizde teminatınız karşılığında Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapabilirsiniz. Örneğin Bankada Vadeli Mevduatınız varsa bunu teminat göstererek kredi başvurusunda bulunabilir. Bu şekilde talep ettiğiniz tutar ile göstermiş olduğunuz teminat tutarı uyumlu ise kredinizi kullanabilirsiniz. Burada bilinmesi gereken krediniz taksit süreniz boyunca teminatı kullanamazsınız.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Süreci

Hazır Limit İhtiyaç Kredinizi kullanmak istediğinizde Yapı Kredi Bankası limitin tamamını kullanmak istediğinizde size sunduğu imkânları belirlemiş olmaktadır. Yani Vade süresi ve aylık ödemek tablonuz belirlenmiştir. Bu belirlenmiş limit içerisinden tutarı kullandığınız miktara bağlı olarak Hayat Sigortası Kesintisi, Dosya İşlem bedeli varsa diğer sigorta kesintileri yapılmaktadır. Tüm bu kesintiler sonrasında kalan tutar hesabınıza geçmektedir.

Bireysel olarak Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu yapıyorsanız da burada başvuru yaptığınız tutarı ödeme vadesini ve aylık ne kadar ödeme yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ayrıca kredinizin ödeme tarihini de düzenleme imkânınız bulunmaktadır.

Örneğin yapmış olduğunuz Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu onaylandığı takdir de tarih 01.07.2020 olsun ilk taksit ödeme tarihiniz de buna göre 01.08.2020 tarihini sistem otomatik olarak belirleyecektir ancak siz maaşınızı her ayın 15’inde alıyorsunuz ve bu tarihte kredinizi ödemek istiyorsanız. İlk taksit tutarınızı 15.07.2020 çekebilirsiniz böylelikle ilk taksitin de ödeme tutarının değişmiş olduğunu göreceksiniz. Böylelikle bundan sonraki tüm ödenecek taksitin her ayın 15’ne denk gelen günü olacaktır.

Kredi taksiti hafta sonu tatiline veya resmi tatillere denk geliyorsa çalışma günün ilk gününe kadar herhangi bir faiz ödemeden kredinizin tutarını ödeyebilirsiniz. Yani Kredinizin taksitleri her ayın 04 tarihinde ise 04.07.2020 tarihinde ki kredi taksitini 06.07.2020 tarihinde ödeme yapa bilirsiniz.

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu Sonrası Kredi Kullanım Nasıl Olmaktadır?

Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi Başvurusu sonrasında adınıza tanımlı Hazır Limiti veya Başvurduğunuz onaylanmış Kredinizi dilerseniz şubelere giderek Müşteri Temsilciniz veya Gişede hattında çalışan personel aracılığı ile kullanabileceğiniz gibi İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılığı kullanıyorsanız bu kanallar sayesinde de kredi kullanım işlemlerinizi gerçekleştire bilirsiniz. İnternet Bankacılığı veya Mobil Bankacılık üzerinden kullandığınız krediler de ilgili ekranlar sizi yönlendirme yapmakta, Kredili Hayat Sigortası, Ödeme Planı gibi evrakları sizden teyit ve onay alarak işlemlere devam etmekte tanımlı bir mail adresiniz mevcutsa dilerseniz bu evrakların bir nüshasını mail adresine göndermekte veya cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirmenize olanak sağlamaktadır. Tüm bunları tamamladıktan sonra da banka hesabınıza bakiyeyi geçirmektedir.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu