Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketleri

Son yapılan faiz indirimleriyle birlikte bankalar birçok kredi ürününde faiz oranı güncellemesi yaparak yeni paketler düzenlemeye başladı. Ziraat Bankası yeni kredi paketleri düzenlemesiyle birçok kredi üründe avantajlı faiz oranları belirledi. Ülkemizin en eski ve geniş hizmet ağına sahip bankası olarak Ziraat Bankası konuttan ihtiyaç kredisine taşıttan destek kredilerine kadar neredeyse tüm kredi ürünlerinde yeni paketlerini müşterilerinin hizmetine sundu. Ziraat Bankası müşterisi olan veya olmayanlar banka tarafından sunulan cazip yeni kredi paketlerini kullanabilmektedir.

Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketleri Nelerdir?

Kuruluş amacı üretimi ve üreticiyi desteklemek olan Ziraat Bankası birçok ihtiyacın uygun faiz oranlarıyla karşılanabilmesi için önemli faiz indirimleri uyguladı.

Reklam

Ziraat Bankası tarafından düzenlenen yeni kredi paketlerinde bazıları şöyle;

  • Avantajlı konut kredisi,
  • Sosyal hayatı destekleme kredisi,
  • Taşıt kredisi,
  • Tatil destek kredisi
  • Ziraat Bankası bireysel müşterileri yanında işletme ve girişimci olanlara da uygun koşullarda kredi paketleri sunmaktadır.

Bununla birlikte yeni iş kurmak isteyen, işini genişletmek isteyen ve eğitimini tamamlamak isteyenlere de destek kredi paketleri bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketlerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Ziraat Bankası tüketicilerin ve girişimcilerin ihtiyaç duyacağı birçok kredi ürünü ve destek paketleri hazırlayarak uygun koşullarda müşterilerine sunmaktadır. Ziraat Bankası’nın yeni kredi paketlerine başvuru yaparak bu kredilerden yararlanmak isteyen müşteriler; Avantajlı konut kredisi için bankaya ait Bankkart, KMH (Kredili Mevduat Hesabı), Talimat, İnternet Bankacılığı, BES, Kasko, Konut Sigortası, Yangın Sigortası, Eşya Sigortası gibi en az üç ürüne sahip olması gerekmektedir.

Avantajlı konut kredisine başvurmak isteyenler; Kredi başvuru formu, kimlik belgesi, gelir durumu belgesi, meslek kuruluşu üyelik belgesi (Serbest meslek sahibi olanlar için), ortaklık sözleşmesi (Tüzel kişilikler için), tapu fotokopisi ve şube tarafından talep edilecek diğer belgeleri hazırlayarak bağlı oldukları veya en yakınlarındaki Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunabilir. Sosyal hayatı destekleme kredisi paketinde banka ile anlaşması bulunan firmalardan alınmak koşuluyla mobilya, beyaz eşya, elektronik ürünler, kapı, seramik, pencere sistemleri gibi ihtiyaçları için bankaya kredi başvurusu yapabilirler. Başvuru için gereken belgeler ise kredi başvuru formu, anlaşmalı firma ile yapılan sözleşme veya fatura, gelir belgesi alınarak kredi başvurusu yapılmaktadır.

Taşıt kredisi paketinde sıfır, birinci el ve ikinci el araç almak isteyenler için uygun faiz oranları belirlenmiştir. Sıfır araçlar için limit belirlenmezken, 2. El ve ticari araçlar için 150 bin TL üst limit belirlenmiştir. Taşıt kredisi paketinden yararlanmak isteyenler kredi başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi, serbest meslek sahipleri için kayıtlı oldukları kuruluşlardan üyelik belgesi, tüzel kişilikler için şirket sözleşmesi ve şube tarafından gerekli görülecek diğer belgeleri tamamlayarak taşıt kredisine başvuru yapılabilmektedir.

Tatil destek kredi paketi için 10 bin TL’ye kadar ve 36 ay vade seçeneğiyle bankanın anlaşmalı olduğu tatil firmalarından alınacak tatil giderleri için kredi kullanılmaktadır. Tatil destek paketi başvurusu için kredi başvuru formu, kimlik belgesi ve gelir durumunu gösterir belge ile tatil firmasına ait belgeler gerekmektedir.

Ziraat Bankası Yeni Kredi Paketlerinde Vade ve Limitler

Ziraat Bankası tarafından düzenlenen yeni kredi paketlerinde avantajlı konut kredisi kullanmak isteyenlere 12 – 180 ay arası vade ve 500 bin TL üst limitinde kredi kullandırılmaktadır. Sosyal hayatı destek kredi paketinde 6 ay ödemesiz olmak üzere 60 aya kadar vade ve 3 bin ila 30 bin TL arasında bir alt – üst limit uygulaması bulunmaktadır. Taşıt kredisi paketinde 6 – 60 aya arası vade ve ikinci elde 50 bin TL üst limit bulunmaktadır. Tatil destek kredisinde 36 aya kadar vade ve 10 bin TL üst limit uygulanmaktadır.

İlgili MakalelerBir Yorum Yazmak İçin Buraya Tıklayın
Başa dön tuşu